BANDIRMA TERÖRE KARŞI TEK YÜREK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA TERÖRE KARŞI TEK YÜREK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma’da sosyal medya üzerinden örgütlenen yaklaşık 10 bin kişi akşam saatlerinde ellerinde Türk Bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanında toplandı.

Dağlıca ve Iğdır’da uğradıkları terör saldırıları sonrasında vefat eden güvenlik güçlerinin ismi tek tek sayılarak yoklama alındı. Toplanan gruplar PKK bayrağı ve yaşa dışı örgüt üyesi Abdullah Öcal’ın posterlerini yaktı.

Daha sonra Cumhuriyet Caddesi üzerinden ellerinde bayraklarla toplu halde yürüyen gruplar İnönü Caddesi üzerinde bulunan emniyet müdürlüğü önünde saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nı okudu. Burada “polise uzanan eller kırılsın” diye slogan atan gruplar daha sonra Sevgi Yolu üzerinden Cumhuriyet Meydanına yürüdü. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı etkinlik olaysız bitti.

Gruplar yürüyüş boyunca “Askere uzanan eller kırılsın”, “Mecliste PKK istemiyoruz”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” diye slogan attı.

Gösterilere Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının temsilcisi katıldı. Gazetecilere açıklama yapan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, PKK terör örgütünün hain saldırılarla milletin birliğine ve dirliğine tuzak kurduğunu söyledi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA TERÖRE LANET! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.