BANDIRMA TEMA VAKFINDAN AÇIKLAMA - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BANDIRMA TEMA VAKFINDAN AÇIKLAMA

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Değerli Bandırma’lılar, Sevgili Doğa Gönüllüleri;

TEMA Vakfı Bandırma İlçe Sorumluluğu olarak göreve geldiğimiz günden bugüne doğa sevgisi ve çevre bilinci üzerine yaptığımız çalışmalar ortadadır. 1 yılı aşkın süredir görevde olduğumuz ve bu sürenin yarısından fazlasını pandemi koşulları altında geçirdiğimiz hatırlatarak bu bir yıl içerisinde gerçekleştirdiklerimizden bahsetmek isteriz;
Bandırma’da geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında yüz yüze eğitimler ile 1000 e yakın öğrencimizi TEMA Vakfımız ve doğa eğitimlerimiz ile buluşturduk. İçerisinde bulunduğumuz eğitim-öğretim yılında ise 300 öğrencimize çevrimiçi doğa eğitimleri verdik. Bunun yanı sıra 2 fidan dikme etkinliği ve tohum dağıtım faaliyetimiz ile birebir doğa severlerin yanında olduk. Ayrıca göreve geldiğimiz günden bugüne TEMA Vakfı gönüllü sayımızı Bandırmada %25 oranında arttırdık.
Ancak göreve geldikten kısa bir süre sonra “Toprak Dedemiz” Sayın Kurucu Onursal Başkanımız Hayrettin Karaca’yı kaybettik. Bandırmalı hemşerimiz Sayın Hayrettin Karaca’nın toprağa verildiği gün Bandırma İlçe Yönetimi olarak İstanbul’da kabrinin başındaydık. Vefatının 1. Yılında ise TEMA Vakfı tarafından organize edilen anma gününe de katılım gösterdik. Toprak Dedemizin adının yaşatılması için Belediye Başkanımız Av. Tolga Tosun ve Belediye Başkan Yardımcımız Metin Ok ile birebir görüşerek girişimlerde bulunduk. Ancak belediye yönetimimizin Hayrettin Karaca gibi önemli ve Bandırma değerinin sokak veya cadde ismi yerine daha kalıcı ve daha büyük bir esere isminin verilmesi yönünde pozitif geri bildirimde bulunmuştur. Konunun hassasiyeti ve önemi üzerine yerel yönetimimiz ile istişarelerimiz devam etmektedir.
Geçtiğimiz günlerde basında yer alan Toprak Dedemizin unutulduğuna dair kanıyı kabul etmiyor, Hayrettin Karaca’nın mirası olan TEMA Vakfı’na ve onun fikirlerini yaşatmak, adını yaşatmak amacıyla tüm cabamız ile çalıştığımızın altını çizmek istiyoruz.
Tüm basın kuruluşlarına ve kamuoyuna duyurulur.

TEMA Vakfı Bandırma İlçe Yönetimi

Bir önceki yazımız olan ÇOCUKLAR EVLERİNDE, BANSÜT KAPILARINDA başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.