BANDIRMA TARİHİ İLE İLGİLİ BİLİMSEL YAYIN HAZIRLANIYOR - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1
kutlu creative

BANDIRMA TARİHİ İLE İLGİLİ BİLİMSEL YAYIN HAZIRLANIYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Kent Konseyi Tarih ve Kültür Çalışma Grubu  önderliğinde Bandırma’nın tarihi ile ilgili bilimsel yayın projesi için çalışmalar başladı.

Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat amacımız  “Bandırma’nın tarihine ışık tutacak nitelikte çok yazarlı bir bilimsel yayın hazırlamak” olduğunu belirtti.  Bandırma Kent Konseyi Tarih ve Kültür Çalışma Grubu içinde bir kitap yazma komisyonu oluşturuldu. Serdar Polat “Değerli araştırmacıları bu çalışmaya davet ediyoruz,” dedi. Bandırma’nın coğrafi konumu, ekonomik gücü, gelişim potansiyeli ile Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olan Bandırma ve yakın çevresi aynı zamanda tarihi, arkeolojik mirasıyla da dikkat çeken bir yerleşimdir.

Bu komisyonumuzda Yürütme Kurulu Üyemiz Tarihçi Yazar Ümit Doğan, Tarihçi Arkeolog Dr. Ulaş Töre Sivrioğlu ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Resul Yavuz bulunuyor. Komisyonumuz ile birlikte Bandırma Kent Konseyi olarak Bandırma tarihi ile ilgili çok yazarlı bilimsel yayın projesi hazırlığı içine girildi.

Araştırmacıların çalışmalarını 30 Mart 2022 tarihine kadar yazılarınızı kentkonseyibandirma@gmail. com adresine yollayabilirler. “Değerli araştırmacılarımızın, hocalarımızın, yazarlarımızın, Bandırma tarihi üzerine çalışma yapan kişilerin yazılarını talep etmekteyiz.” 

Bir önceki yazımız olan FARMASİ KADINLAR GÜNÜ PERAMA OTELDE YAPILDI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.