BANDIRMA SAHİLİNDE BÜYÜK FESTİVAL GERİLİMİ! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BANDIRMA SAHİLİNDE BÜYÜK FESTİVAL GERİLİMİ!

Paylaş
 

28. Uluslararası Kuş Cenneti Festivalinin hazırlıkları kapsamında sahil bandında konuşlanacak festival stantları kurulum aşamasında Büyükşehir zabıta ekipleri tarafından Sahil Bandı yeni yasa ile birlikte Büyükşehir’in kullanımına geçti diyerek engelledi. Bunun üzerine Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve Bandırma halkı stantların olduğu yere gelerek tepki gösterdi.

Başkan Uğur ve Mirza arasında yapılan telefon görüşmesinin ardından Başkan Mirza yaptığı konuşmada;” Bu yıl Festivalimizin 28. sini düzenleyeceğiz, Büyükşehir zabıta gelmiş stantları kurdurmam diyor. Festivalimize sahip çıkmak için, haklarımıza sahip çıkmak için Bandırma’lı olduğumuzu göstermek için buradayız. Biz festivalimizi yapacağız. Stantlarımızı kuracağız. Bu nasıl bir belediyecilik, yerel yönetim anlayışı ki; yaptırmam, ettirmem, sokturmam? Müsaade et işimizi yapalım. Zorla dayatmayla bu işler olmaz. Ben Bandırmalıları haklarına sahip çıkmaya çağırıyorum.

Başkan Dursun Mirza, Büyükşehir Başkanı Edip Uğur’ la telefon görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada Bandırma Sahil Bandının Büyükşehir’e geçtiğini ve Bundan sonra yapılacak çalışmalar için yazılı izin alınması gerektiğini söyledi. Şu ana kadar geçmiş mi burası, geçecek diyor. Bize dilekçe vereceksiniz, festivali engellemeyeceğim diyor. Onu da önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Balıkesir – Bandırma kavgası en çok bizleri yıpratacak gibi gözüküyor…. Bir an önce çözüme kavuşması dileğimizle…

Kaynak : http://www.bandirmahaber.com.tr/Haberler/332/bandirma-da-buyuk-festival-gerilimi-!

 

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.