BANDIRMA ÖZEL HASTANESİ DOKTOR KADROSU GÜÇLENDİ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BANDIRMA ÖZEL HASTANESİ DOKTOR KADROSU GÜÇLENDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Sağlıkta doktor ile hasta arasında sürekli zaman sorunu nedeniyle tartışmalar yaşanır. Yaşanan bu tartışmanın en önemli sebebi ise yeteri kadar iletişim kuramamaktan kaynaklandığı ifade edilir. Peki, “Bir hekim bir hastaya ortalama kaç dakika muayene süresi ayırmalıdır? Ve buna göre günde ortalama kaç hastaya bakmalıdır?”

Bandırma Özel Hastanesinde görev yapan Genel Cerrahi Uzmanı Tuğçe Karaçay hasta ve doktor arasındaki en büyük sıkıntının zaman olduğunu belirterek, en iyi sonucu alabilmek için,  bir doktorun bir hastaya mutlaka yeteri kadar süre ayırması gerektiğini söyledi.

Doktor sayısının az hasta sayısının ise çok olması nedeniyle doktorların hastalara yeteri kadar süre ayıramadığını ifade eden Uz. Dr. Tuğçe Karaçay, “Bir doktorun bir hastaya en az 10 dakika zaman ayırması gerekir. İdeal olanı ise 20 dakikadır. Bu süreler dikkate alındığında bir doktorun günde 25 ila 40 hasta muayenesi yapması hem hastalar için hem de işveren için doğru uygulama şekli olarak düşünülür.

Dolayısıyla hastaya en iyi sağlık hizmetini verebilmek için hem devlet hastanelerinde hem de özel hastanelerde bu süre ve sayılar dikkate alınmalıdır.

Doğru tanı ve tedavi için hastanın sorununu sonuna kadar,  süre sıkıntısı yaşamadan dinlemek önemlidir. Hastanın şikayetleri doğrultusunda ne yapılması gerektiği hastanın kafasında soru işareti kalmayacak şekilde anlatılması gerekir.

Biz hastalarımıza yeteri kadar süre ayırarak en iyi sağlık hizmetini vermeye çalışıyoruz. Çalıştığımız hastane bize bu imkanı sunuyor” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.