BANDIRMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ FABRİKALARLA DOLDU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BANDIRMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ FABRİKALARLA DOLDU

Paylaş
 

Bandırma OSB 1997 yılında 150 hektar alan üzerinde kurulmuştur. Özellikle son yıllarda uygun coğrafi konumu, özelleşen ve her türlü konteyner hizmetinin verildiği limanı, demiryolu bağlantısı gibi lojistik avantajlarının yanı sıra Bandırma OSB’deki uygun arsa fiyatları sayesinde, Bandırma yatırımcılar için her zaman önemli bir seçenek olmuştur. Bölgemize olan yoğun arsa talebi sonucunda mevcut 50 parselin tamamı tahsis edilmiş ve 42 firma üretim, 7 firma inşaat ve 1 firma proje aşamasındadır. Firmaların tamamının üretime geçmesiyle birlikte tahmini istihdam 3000‘e yaklaşacaktır.

Mevcut teşvik sisteminde Bandırma OSB’nin 4. Bölge teşvik kademesinde yer alması Bandırma OSB’ye önemli bir yatırım avantajı daha sağlamıştır. Bursa ve İstanbul’da sanayi parsel fiyatlarının çok yüksek olması özellikle büyük parsel bulmayı çok zorlaştırmıştır.

Sanayici için en önemli maliyetlerden biri olan, enerji maliyetlerinin düşürülmesi için, Enerji nakil hatları TEDAŞ’tan geri alınarak elektrikte %25’e varan oranlarda bir indirim sağlanmıştır.

Diğer bir önemli enerji maliyeti olan doğalgazın bölgemize getirilmesi çalışmaları 2014 yılı Eylül ayında sonuçlanmış ve firmalara gaz verilmeye başlanmıştır.

Anadolu’nun çeşitli merkezlerinde ihracat için toplanan malların Bandırma Limanı üzerinden Avrupa’ya ulaştırılması amacıyla faaliyete geçen Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonu (BALO) A.Ş ’ne ortak olunmuştur. Bu kapsamda hedefi Bandırma OSB’yi demiryolu ile Bandırma Limanına bağlayarak katılımcılara önemli bir lojistik güç daha sağlanmasıdır.

Bir önceki yazımız olan KADINLAR MATİNESİ BİLET SATIŞI BAŞLADI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.