foto-deniz1

BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ NAFSA’YA KATILDI

WhatsApp Image 2017-06-06 at 10.06.02
Paylaş
 

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi  Dünya’nın En Büyük Uluslararası Eğitim Fuarı  NAFSA’ya Katıldı

Dünyanın en geniş katılımlı yükseköğretim fuarı olan NAFSA geçen hafta ABD’nin Los Angeles şehrinde yapıldı. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi de bu önemli fuarda yerini aldı. Fuara Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Üniversite Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. İbrahim Ethem Arıoğlu ve Sosyal Medya Uzmanı Safa Nizamoğlu katıldı.

28 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarda öğrencilere ve fuara katılan üniversitelere Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi hakkında detaylı tanıtıcı bilgiler verildi. 105 ülkeden 2000’den fazla üniversite ve kurumun temsil edildiği fuarda öğrenciler ve fuara katılan diğer üniversiteler Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ni daha yakından tanıma fırsatı buldular. Eğitim dünyasından yaklaşık 11.000 kişinin kayıtlı olarak ziyaret ettiği fuara Türkiye’den önde gelen 24 devlet ve vakıf üniversitesi DEİK’in (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) yaptığı organizasyonla katıldı. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi de bu üniversiteler arasında yer aldı.

NAFSA’ya ev sahibi ABD’nin üniversiteleri en büyük katılımı gösterirken Japonya, Çin, İngiltere, Almanya, Avustralya ve G. Kore’yle birlikte en yüksek sayıyla temsil edilen Türkiye, üniversite düzeyinde uluslararasılaşmaya verdiği önemi bir kez daha sergilemiş oldu.

Eğitimin her boyutuyla ilgili, toplamda 200’den fazla panel, 43 çalışma toplantısı ve yüzlerce sunumun yapıldığı ve 13 poster sergisinin yer aldığı fuarda, üniversitemiz katılımcı diğer birçok üniversite ile işbirliği çalışmaları başlatarak, öğrencilerimizin uluslararası hareketliği ve üniversitemizin uluslararasılaşma yolundaki çalışmalarını daha da güçlendirdi.

WhatsApp Image 2017-06-06 at 10.05.58

 

Bir önceki yazımız olan KAYMAKAM GÜNHAN YAZAR ENGELİ OLAN ÇOCUKLARI MİSAFİR ETTİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.