BANDIRMA KONUŞUYOR (Mehmet Leventoğlu – Kristal Cafe) | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BANDIRMA KONUŞUYOR (Mehmet Leventoğlu – Kristal Cafe)

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma esnafının kentin sorunları ve gündemi ile ilgili görüşlerini aldığımız Bandırma Konuşuyor serisinde bugün Kristal Cafe adlı işletmenin ortaklarından Mehmet Leventoğlu ile birlikteyiz.

1984 yılından beri Bandırma halkının hizmetine sunulmuş olan işletmede ortalama 20 kişinin çalıştığını söyleyen Leventoğlu ile olan sohbetimizde Bandırma’da deprem, piyasadaki durgunluk, Bandırmanın gelişimi ve Bandırma’da spor hakkında konuştuk.

Uzun yıllardır Bandırma da hizmet veriyorsunuz bu piyasanın durgunluğu sizi de etkiledi mi?

İşlerde yavaşlama olmadı insanlar evde durmak yerine dışarıda vakit geçirmek istiyorlar. Bizim durgunluğumuz sezonluk oluyor, yazın yavaşlıyor. Nüfusun artması zaten bu sektörlerin yavaşlamasına engel oluyor.

Nüfus artıyor peki bu oranlara göre Bandırma’nın gelişimi nasıl?

Dışarıdan gelenler, özellikle üniversitenin etkisiyle Bandırma büyüyor. Bu nedenle gelişmek zorunda, yenilikler tabi ki oluyor burası bir sanayi şehri. Edincik körfezinden Çanakkale’ye kadar gelişiyoruz.

Bu gelişimlerin yanı sıra Bandırma’nın olası bir depreme karşı dayanıklılığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Zemininin sağlam olması yararımıza ama sadece bu yeterli değil. Çok sayıda eski yapılar var. Kentsel dönüşümün Bandırma’ya da gelmesini bekliyoruz.

Son olarak Bandırmaspor, Banvit Basketbol Kulübü ve Bandırma’da spor hakkında ne düşünüyorsunuz diye sorduğumuz Leventoğlu;

Bandırmaspor ilk zamanlardan günlük gelirlerle bugünlere kadar geldi ama PTT1.lig’de olması bu bütçeyle zorlayacak. Amatör spor kulübünün bir tesisi olmaması kötü oldu.
Bandırmaspor’un alt yapısını amatör spor kulüplerinin oluşturması gerekiyor. Banvit Basketbol Kulübü her sene zirveyi zorluyor. Tabi ki gurur duyuyoruz. Şehrimizi bu güzel bir şekilde lanse ediyorlar. Bandırma’da gençlere yönelik hiçbir spor aktivite yok. Güzel bir sahil şehriyiz, bir yelken kulübü olur, dersler olur bu tarz girişimlerin olmasını bekliyoruz.

Söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Otobüs firmalarının servisleri otogara götürüp getiriyorlardı, bunlar kalktığından beri çok sıkıntı yaşar olduk. Belediye otobüsü konuldu sanayiden de geçiyor çok dolaşıyor bu nedenle bazı zamanlarda insanlar geç kalıyorlar. Tek sıkıntımız bu yoksa Bandırma Belediyesi gayet güzel bir şekilde çalışıyor memnunuz.

Mehmet Leventoğlu’na bizi misafir ettiği için teşekkür ederiz.

Kaynak : ilkhabergazetesi

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.