TRT SPİKERLERİNİN KATILIMI İLE GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ DÜZENLENDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TRT SPİKERLERİNİN KATILIMI İLE GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ DÜZENLENDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri için etkinliklere ev sahipliği yapan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık, Kültür ve spor Daire Başkanlığı bünyesindeki etkinlikler devam ediyor. Yapılan etkinlikler kapsamında son olarak Global İlişkiler Topluluğu tarafından “Girişimcilik Zirvesi” düzenlendi.

TRT Haber Spikeri Tijen Karaş, TRT Spor Spikeri Erdoğan Arıkan, Joven Akademi’nin kurucusu Mustafa Açıkgöz ve  ıslak mendilin mucidi girişimci Ataman Özbay’ın katılımı ile düzenlenen zirvede beden dili ve diksiyon, topluluk önünde konuşma ve hitabet sanatı, liderlik ve girişimcilik konuları alanlarında uzman konuşmacılar tarafından derinlemesine ele alındı.

Girişimcilik Zirvesi’nde ilk olarak ıslak mendilin mucidi başarılı girişimci Ataman Özbay söz aldı. 10 yaşında başlayan kendi girişimcilik hikayesini anlatan Özbay, başarıda doğru karar vermenin önemine vurgu yaptı. Özbay; “Başarılı adama sormuşlar, başarının sırrı nedir diye. Doğru karar verebilmek demiş. Doğru kararların sırrı ise tecrübedir. Ben de sahip olduğum bu tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Aslında tecrübelerin asıl kaynağı da yanlış kararlardır. Burada benim gayem sizlere dokunabilmek. Kendi hayat hikayem ile sizlerin de aynı başarıyı gösterebileceğinizi anlatmak istiyorum.” dedi.

Konuşmasında dürüst olmanın hayatta her anlamda kişiyi başarılı kılacağını belirten Ataman; “Zeki olabilirsiniz, akıllı olabilirsiniz ama dürüst değilseniz hayatınızdaki her şeyi silebilirsiniz. Yalan söylemeyin, hayatınıza doğru başladığınız sürece ömür boyu mutlu olursunuz. İstediğiniz kadar vasfınız olsun dürüst olmazsanız tümünü silip götürürsünüz.” diye konuştu.

Zirvede TRT Haber Spikeri Tijen Karaş, TRT Spor Spikeri Erdoğan Arıkan ve Joven Akademi’nin kurucusu Mustafa Açıkgöz ise kendi alanlarında deneyimlerini öğrencileri ile paylaşarak, çalışma alanlarıyla ilgili uygulamalı örnekler gösterdiler.

Gün boyu süren zirveye katılan öğrencilere “Beden dili ve diksiyon, topluluk önünde konuşma ve hitabet sanatı, liderlik ve girişimcilik” sertifikaları verildi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.