BANDIRMA HAFIZLARINI YETİŞİRMEYE DEVAM EDİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA HAFIZLARINI YETİŞİRMEYE DEVAM EDİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

2014-2015 Eğitim-öğretim yılında Bandırmada hizmete açılan Tekke Ali Rıza El- Bezzaz Camii Kur’an Kursu ilk hafızını yetiştirdi.

 

Açıldığı sene 24 öğrenciyle eğitime başlayan Kur’an kursu 2014-2015 yılında yüzüne okuyan öğrencilerden sekiz tanesi hafızlık sınıfına ayrıldı. Bu öğrencilerden Ahmet Bahadır Kasımay bir senede hafızlığını tamamlayarak Bandırma Tekke Kur’an Kursunun ilk hafızı oldu.  Yakın bir zaman diliminde hafızların sayısı hızla artacak Kur’an Kursunda yapılan hafızlık törenine ilçe Müftüsü Süleyman KÜÇÜK, Şube Müdürü Yaşar ÜNER, kurs yönetici ve öğreticileri, kursiyerler ve aileleri iştirak etti. Bandırma Müftüsü Süleyman KÜÇÜK yaptığı konuşmada bu ilk hafızı nar meyvesine benzeterek bu meyvenin olgunlaştığı zaman pek çok taneye sahip olması gibi bu hafızımında ileride pek çok hafızın yetişmesine vesile olacağına işaret etti ve hocaları ile ailesine teşekkür etti. Tören, Bandırma Müftüsü Süleyman KÜÇÜK ve Dernek Başkanı Adem Turan’ın vermiş olduğu hediyelerle tören son buldu. Kursumuzun ilk hafızını tebrik ederken Tekke Kur’an Kursundan nice hafızlar çıkmasını temenni ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.