BANDIRMA GENERAL BALCI ÇAMLIĞININ SON DURUMU NE? | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BANDIRMA GENERAL BALCI ÇAMLIĞININ SON DURUMU NE?

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Paşakonak Mahallesi’nde bulunan General  Balcı Çamlığı’nın üst kullanım hakkı 6. Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt Tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza arasında imzalanan protokol ile Bandırma Belediyesi’ne devredilmişti.

İmzalanan protokol ile üs kullanım haklarının 2 yıllığına belediyeye devredildiği General Balcı Çamlığında yürütülen çalışmaların titizlikle devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Dursun Mirza kamuoyunda General Balcı Çamlığı ile ilgili olumsuz görüşlere cevap niteliğinde bir açıklama yaptı.

Başkan Mirza: General balcı çamlığı için imzalanan protokole bağlı kalmak koşulu ile çalışmalar sürdürülüyor. Proje kapsamında çamlığın doğal yapısına uygun, hiçbir ağaca ve yeşil alana zarar verilmeden ayrıca daha fazla ağaçlandırma çalışmaları yapacağız. Budama ve ilaçlama çalışmalarını tamamladık. General Balcı Çamlığı, önümüzdeki günlerde çitle çevrilecek ve  güvenlik noktası oluşturularak alanın giriş çıkış kontrolü de sağlanmış olacak. Mevcut alandaki hiçbir ağacın ve doğal yapının zarar görmeyeceğine kefilim.

Çamlığımıza çok amaçlı  yürüyüş yolu, fitness alanı, çocuk oyun alanı kazandırma çalışmalarını hızlandırdık.

Tüm çalışmalarımızı General Balcı Çamlığımızın Doğal yapısına uygun olarak gerçekleştiriyoruz. Tekrar belirtiyorum ki alanda bulunan mevcut ağaçları korurken, gerekli görülen yerlere de yeni ağaçlandırma çalışmaları yapacağız.

Üs komutanlığı ile yaptığımız protokolü bilmeyenler hazırlanan projeden haberi olmayanlar lütfen kendilerini tatmin etmek için spekülasyon yapmasınlar.’ dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.