BANDIRMA GENÇLİK SPOR VE KÜLTÜR VAKFINDA YENİ BAŞKAN TOLGA TOSUN | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA GENÇLİK SPOR VE KÜLTÜR VAKFINDA YENİ BAŞKAN TOLGA TOSUN

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Gençlik Spor ve Kültür Vakfı olağanüstü kongresini gerçekleştirdi. Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun oybirliğiyle  Vakıf Başkanlığına seçildi.

Belediye  Başkanı Tolga Tosun genel kurul açılış konuşmasını yaparken  Divan Başkanlığını Burhan Arıker’ yardımcılıklarını  Feyyaz Aytaç ,Bahadır Çolak ,Murat Batıer,’in yaptığı ve tek  liste halinde girilen olağanüstü genel kurulda. Tolga Tosun yeni yönetimiyle Vakıf Başkanı seçildi.

1995 yılında Bandırma’da başta amatör spor kulüpleri olmak üzere sporun gelişmesi ve kültürel etkinliklerin  desteklenmesi amacıyla dönemin Belediye Başkanı Turgut Ergin in desteğiyle  kurulan Bandırma Gençlik Spor ve Kültür Vakfı 2 yıl öncesi gerçekleştirilen kongrede oluşan eski başkan Erhan Elmastaş’ın başkanlığında ki yönetimin yasal prösedürlerin eksikliği nedeniyle lağvedilmesi üzerine yapılan olağanüstü kongreyle Başkan ve yeni yönetim kurulu seçimle belirlenmiş oldu..

Geçmiş dönemde üye kaydı yapılan 26 kişinin üyelikleri de  yasal mevzuat gereği   iptal edilmiş oldu.  Genel Kurul gündeminde söz alan Bandırma Belediye ve vakıf  eski başkanı Dursun Mirza ; başkanlığı döneminde 20 bin lira civarında olan Vakıf gelirlerini  arttırmak için 3 katına kadar çıkarmayı başardıklarını bunun devamını diliyorum bu dönemde Bandırma’da amatör spor kulüplerine ve diğer kültür faaliyetlerine daha çok destek olunması için gelirlerin daha da arttırılması gerektiğini bu konuda çaba gösterileceğinden kuşku duymadığını belirtti. Genel kurulda Bandırma İlçe Kaymakamlığının 5 cumhuriyet altını karşılığı 5 Bin klira olan  vakıf giriş üyelik aidatının 15 cumhuriyet altınına çıkartılması yönündeki teklifi, divan başkanlığına zamanında getirilmemesi nedeniyle karar alınamzken teklifin tavsiye kararı olarak değerlendirilmesi  yeni yönetime bırakıldı.. Öte yandan açıklanan bilgilere göre Vakıf’In halihazırda 133 bin TL nakit parası ve 193 bin TLTır Parkı  kiracılarından  alacağı bulunurken  Bandırma Gençlik ve Spor Vakfı’nın 2018 yılında Bandırmaspor’a toplam 295 bin TL kaynak aktarımında bulunduğu açıklandı.

Yeni Yönetim Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu.

YÖNETİM ASİL ÜYELERİ

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan , Bandırma İlçe Spor Müdürü Hüseyin Elüstü  ,Mehmet Ali Ozar,Bahadır Çemberci,Ahmet Edin,Hüseyin Baş, Bahadır Çolak,İhsan Şen

YÖNETİM YEDEK ÜYELERİ

Yaşar Bekdemir,Hamit Levent Gürer,Hamdi Cevher(Bandırma Müftülüğü),Süleyman Dönmez(Bandırma Zıraat Odası),Osman Çapar(Bandırma Şöförler Odası),Muharrem İyianlar,Yalçın Alen,Muharrem Şen,Adil Türe

 

KAYNAK: BANDIRMA GERÇEK – 26-06-2019 – MEHMET LEVENTOĞLU

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.