BANDIRMA DEVLET HASTANESİNDEN BAŞARILI OPERASYON | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BANDIRMA DEVLET HASTANESİNDEN BAŞARILI OPERASYON

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Devlet Hastanesinde başarılı bir operasyon ile Erdek Karşıyaka oturan 1942 doğumlu, Meliha Balcı isimli hastadan 35x 20 cm boyutlarında 15 kg ağırlığında kitle alındı.
Bandırma Devlet hastanesi Başhekimi Muzaffer Şenveli ve Genel Cerrah Uzmanı Tuğçe Karaçay hasta ile ilgili açıklamalarda bulundular.
Hastanemizde Başarılı Bir Operasyonla Kitle Alınmıştır
Başhekim Muzaffer Şenveli hasta ile ilgili açıklamasında şunları söyledi; “Hastamız yaklaşık 20 yıl önce karnında büyüyen bir kitle ile hayatına başlamıştır. Zamanla bu kitle büyüyerek hastamızı rahatsız etmeye başlamış, hastamız kendi çekincelerinden dolayı ameliyat olmaya yanaşmamış, son günlerde hayat fonksiyonlarını da etkilemeye başlayınca değişik rahatsızlıklarda ortaya çıkarmıştır. Tansiyonu yükselmiş ve inme olayı ortaya çıkmış, onun üzerine hastanemizin yoğun bakımına başvurulmuş ve yoğun bakımına alınmıştır. Doktor arkadaşlarımız da hastayı takip etmişler, kitle teşhisi ortaya koymuşlardır. Bunun üzerine hastanemizde başarılı bir operasyonla bu kite alınmıştır” dedi.
35x 20 cm Boyutlarında Ve 15 kg ağırlığında Bir Kitle
Genel Cerrah Uzmanı Tuğçe Karaçay hasta ile ilgili açıklamasında;
”Sürekli yatmakta olan hastamızın vücudunda yaralar oluştuğu için, hastayı biraz toparladık. Anestezi ekibimizle beraber hastayı ameliyata hazır konuma getirdik. Kadın Doğum ekibinden Alihan Tığlı, Genel Cerrahi Uzmanı A. Fedai Çalta, Genel Cerrahi Uzmanı Tuğçe Karaçay ve Anestezi Uzmanı Ali Yücel ile beraber ortak bir ameliyat yapıldığını söyleyen Tuğçe Karaçay konuşmasının devamında şunları söyledi; “Rahim kaynaklı bir kitleydi. 35×20 cm boyutlarında ve 15 kg ağırlığında bir kitleydi. Ameliyattan sonra 1 gece yoğun bakımda yatırdığımız hastamızı ertesi günü normal odaya çıkardık” dedi.

Kaynak: İlkhaber

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.