BANDIRMA DEVLET HASTANESİNDE ORGAN NAKLİ OPERASYONU | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BANDIRMA DEVLET HASTANESİNDE ORGAN NAKLİ OPERASYONU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Organ nakli konusunda başarılı çalışmaları ile dikkatleri çeken Bandırma Devlet Hastanesi’nde bir organ nakli operasyonu daha gerçekleştirildi. Bandırma’da ikamet ettiği konutunda beyin kanaması geçiren evli ve 2 çocuk babası 60 yaşındaki erkek hasta M.E.’nin organları 4 hastaya umut oldu.

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Muzaffer Şenveli, bundan 4 gün önce ikamet ettiği konutunda beyin kanaması geçirerek hastanelerinin yoğun bakım ünitesine tedavi amaçlı getirilen 60 yaşındaki M.E isimli erkek hastanın sabaha karşı yapılan son tetkiklerde beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine, akabinde hastane organ nakil koordinatörlüğümüz aileyi organ bağışı konusunda bilgilendirmiş ve aile organ bağışı yapmaya karar vermiştir. Hiç vakit kaybetmeden Bursa Doku ve Organ Nakli Bölge Koordinatörlüğüyle iletişime geçilmiş, hastanın gerekli tıbbi bilgileri iletilmiştir. Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra hastanın karaciğerlerinin Bursa Acıbadem Hastanesinde, sağ böbreğinin Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, kornealarının Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde organ bekleyen hastalara ulaştırılacağını söyledi.

Acıbadem Bursa Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Dr. Salih Gülten ise organ bağışının önemine değinerek “ Bu akşam Bilecik’te ikamet eden genç bir hastaya hayat vermek için geldik. Bandırma Devlet Hastanesi organ bağışı konusunda ciddi çalışmalar yaptığını biliyoruz. Çok ciddi emek sarf eden bir ekip var. Bu ekibin emekleri sayesinde bir insana vermeye şansı bulabiliyoruz. Donör ailesine baş sağlığı diliyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.