BANDIRMA DEVLET HASTANESİNDE ORGAN NAKLİ OPERASYONU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA DEVLET HASTANESİNDE ORGAN NAKLİ OPERASYONU

Paylaş
 

22.02.2018 tarihinde İntrakranial kanama tanısıyla Bandırma Devlet Hastanesine müracaat eden, aynı tarihte saat 18.00 sıralarında beyin ölümü gerçekleşen ve işlemlerinin tamamlanması neticesinde 23.02.2018 tarihinde saat 03:00 sıralarında operasyona alınan, 84 yaşındaki Mümine Ürkmez isimli hastanın, böbrekleri nakledilmek üzere Bursa Acıbadem Hastanesine, karaciğeri ise yine nakledilmek üzere Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine gönderildi.

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Muzaffer Şenveli, “Tabii hastanemizde bu güne kadar bir çok organ nakli operasyonu gerçekleşti. Fakat bu defa donörümüzden alınan karaciğerin, az bulunan (B Rh Negatif) kan grubunda olması ve Karacabey’de ikamet ettiğini ve şu anda yapılan bu nakil neticesinde ise genel durumunun gayet iyi olduğunu öğrendiğimiz 23 yaşındaki bir gencimizin hayata tutunması bizleri ayrıca sevindirdi.

Hastamıza Allah Rahmet diliyorum ve bir çok hayatın kurtulmasına vesile olan bu zor kararı vererek, organ bağışında bulunan donör ailesine ise baş sağlığı diliyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.