BANDIRMA CHP'DEN ALTERNATİF KUTLAMA | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BANDIRMA CHP’DEN ALTERNATİF KUTLAMA

Paylaş
 

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şube Başkanlığının düzenlemiş olduğu alternatif 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Cumhuriyet Meydanında kutlandı.

Kutlamalara Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay, Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şube Başkanı Uğur Kayaalp ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay, 5 Mayıs 2012 de AKP iktidarı yayınladığı bir yönetmelikle milli bayramların kutlamalarına kısıtlama getirerek milli değerlerimizi unutturmaya çalıştığını söyledi. AKP’nin iç ve dış politikasını eleştiren Atakay, AKP’yi iç ve dış siyasette yaptığı beceriksizliklerde milliyetçilik ipine sarılarak ortamdan tüymekle suçladı.
-Tek ülkümüz Cumhuriyetimizi çocuklarımıza miras bırakmaktır
Atakay “Son çözüm sürecinde de yüzlerce şehit vermemize sebep olan politikalarının sonucuna bakılırsa ya bu memleketi yönetmeyi beceremediklerini ya da taammüden suç işlediklerini söyleyebiliriz. Vatanı ve halkı için sorumluluk alan bizler bu zorluğu aşacak ve memleketimiz üstündeki kara bulutları dağıtacak güce sahibiz. Bunu onlarda biliyor ve ölümüne korkuyorlar. Mevcut konumlarından olurlarsa sonlarını çok iyi biliyorlar. Bunun içinde her şeyi yapabilecek bir ruh halindeler. Bizlerde korkmadan üstlerine üstlerine gideceğiz bunun için gerekirse de bedel de ödeyeceğiz. Tek ülkümüz hür ve bağımsız, çağdaş Cumhuriyetimizi çocuklarımıza miras bırakmaktır” ifadesini kullandı.
-Milli Bayramlarımız unutturulmak isteniyor
Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şube Başkanı Uğur Kayaalp’te konuşmasında “ 23 Nisan sadece TBMM’nin kuruluş günü değil, bu gün yeni anayasa, başkanlık sistemi adlarıyla yok edilmek istenen demokratik parlamenter rejimin temelinin atıldığı gündür. Ne var ki bu sen TBMM Başkanlığı 23 Nisan kutlamalarını terör ve şehitler gerekçesiyle iptal etti. 15 yıllık AKP iktidarı ulusumuzun milli bayramlarını yasaklarken, hiçbir İslam ülkesinde var olmayan kutlu doğum haftası etkinlikleri tam gaz devam etmektedir. Daha önce farklı tarihlerde kutlanan bu etkinlikler nedense artık 23 Nisan’a denk geliyor ”dedi. AKP iktidarının Kut-ül Amare savaşını da kutlama bahanesiyle Atatürk Düşmanı Nurettin Paşayı öne çıkarmaya çalıştığını öne süren Kayaalp “ Bu arada İsmailağa Cemaati’nin bir yan kuruluşu da Devletin sponsorluğunda “Ümmetin renkleri Türkiye’de buluşuyor” adlı çocuk etkinliğini 23 Nisan’a denk getirmiştir. Kısacası milli bayramlar unutturularak ve millet yerine ümmet kavramı zihinlerde yerleştirilmek isteniyor” ifadesini kullandı.
Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanlığının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanına koyduğu 3 boyutlu dev Atatürk posteri vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. 7’den 70’e herkes Atatürk posteri önünde fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.