BANDIRMA CAZİBE MERKEZİ OLACAK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BANDIRMA CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Paylaş
 

AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı gazetemize yaptığı açıklamada, 2019’a kadar Bandırma’nın sağlıktan, eğitime, eğitimden kültüre kadar çok sayıda yatırım alacağını, bunun seçim yatırım olarak değil geç kalınmış yatırımlar olarak ele alınmasının daha doğru olacağına dikkat çekti.

Sağlık Yatırımları
YÖK’ün Bandırma’ya tıp fakültesi kurulmasına sıcak baktığını dile getiren Bostancı “Bunun için öncelikli olarak yer tahsisi yapılması gerekiyor. Bandırma Hayvancılık Araştırma Enstitüsüne ait bin dönümlük alanın Onyedi Eylül Üniversitesi’ne tahsis edilmesi konusunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan talepte bulundu. Bu alanın 200 dönümü Bandırma’ya kazandırılması planlanan 700 yataklı bölge hastanesinin yapımında kullanılacak. Bandırma sağlık konusunda bölgenin adeta merkezi konumunda bunun için gelen taleplere cevap verilebilmesi için ilçeye bölge hastanesi yapılması kaçınılmazdır. Bölgemiz milletvekillerinin çalışmaları sonrasında bu konuda önemli mesafe kat edildi. Bunun yanı sıra Bandırma Diş Hastanesinin bulunduğu alana 30 yataklı cerrahi operasyonlarında yapılacağı bir diş hastanesini kurulacaktır” dedi.

Trafik Sorununa Çözüm Olacak
Bandırma’da trafiğe tescilli 55 bine yakın aracın bulunduğunu anımsatan Bostancı, bununda ilçede bazı trafik sorunlarını beraberinde getirdiğini söyledi. Yaşanan trafik soruna çözüm bulunması amacıyla ilçenin muhtelif yerlerine yol ve kavşak düzenlemesi yapılacağını dile getiren Bostancı, bunun Ulaştırma Bakanlığı bütçesinden aktarılan kaynaklarla yapılacağını açıkladı. Bostancı, yol ve kavşak düzenlemeleriyle ilgili istimlak çalışmalarının tamamlanmasının ardından düzenleme çalışmalarına eylül 2018’den itibaren başlanılmasının planladığını söyledi.

50 Dönüm Alana Kurulacak
İlçeye 5 bin kişilik spor salonu kazandırılmasıyla ilgili çalışmalarda önemli bir mesafenin kat edildiğini dile getiren Bostancı, spor salonunun yapılacağı alan mera vasfından çıkartıldı. Yaklaşık 50 dönümlük alan Onyedi Eylül Üniversite’ne tahsis edildi. Spor salonu hem ilçe spor müdürlüğü hem de rektörlük tarafından ortak kullanılacak” dedi. Öğrencilerin yaşadığı barınma probleminin çözümüne yönelikte çalışma başlattıklarını kaydeden Bostancı,”Kredi Yurtlar Kurumu tarafından ilçemize bin 375 kişilik öğrenci yurdu yapılacak. Ayrıca 2019 yılına kadar yapılacak ek dersliklerle ilçedeki eğitim kurumlarımızın tamamında tekli eğitime geçmeyi hedefliyoruz ”şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.