BANDIRMA BELEDİYESİ'NE BENZİNLİK ŞOKU! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA BELEDİYESİ’NE BENZİNLİK ŞOKU!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Yargıtay, 10 yıllık intifa hakkının bulunmasına rağmen satışa çıkartılan benzinlikle ilgili Bandırma Belediyesini 874 bin TL ödemeye mahkûm etti. Yerel yönetim dönemin benzinlik işletmecisi Çetin Sever’e cezayı faizleriyle birlikte ödedi.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza yaptığı açıklamada, Cemal Öztaylan’ın belediye başkanlığı döneminde 10 yıllık intifa hakkı bulunmasına karşın satışa çıkartılan benzinlikle ilgili yerel yönetim olarak işadamı Çetin Sever’e 874 bin TL ödemek zorunda kaldıklarını söyledi.

Mirza “Bandırma Belediye Başkanı Cemal Öztaylan’ın döneminde, Çetin Sever akaryakıt istasyonunun 10 yıllık intifa hakkını almasına rağmen bir yıl sonra bu intifa hakkı bozularak, akaryakıt istasyonu satışa çıkarıldı. Konu yargıya taşındı. Yargıtay verdiği kararda Çetin Sever’i haklı bularak belediyenin 874 bin TL ödemesine karar verdi. Yerel yönetim olarak biz bu parayı Çetin Sever’e ödedik” dedi.

Kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını dile getiren Mirza “ Konuyla ilgili, Cemal Öztaylan bize “O işi ben hallettim”, Çetin Mirap’ın ise bir şey olursa “Cezayı ben öderim” demesine rağmen yerel yönetim olarak biz ödemek zorunda kaldık. Ekonomik sıkıntılardan dolayı ayakta durmakta zorlandığımız bu günlerde önceki yönetimlerin yanlış uygulamasından dolayı bu cezayı ödemek zorunda kaldık. Ödediğimiz bu cezayı kararın altında imzası bulunanlara rücu ettireceğim” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.