TATİL ZAMANI
foto-deniz1

BANDIRMA BELEDİYE’SİNDEN YÜZME KURSLARI

Paylaş
 

Bandırma Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Gençlik ve Spor Merkezi etkinlikleri kapsamında düzenlenen 1.dönem yüzme kursları düzenlenen törenle açıldı.

Açılış töreninde konuşan Bandırma Belediye Başkanvekili Sami Türkmen “Belediye Başkanlığımız bünyesinde kuruluna Gençlik ve Spor Merkezinin amacı gençleri ve çocuklarımız kötü alışkanlıklardan korumaktır. Her yıl en az bir spor dalıyla tanıştırmaktır” dedi. Türkmen “Bu gün Bandırma Belediyesi olarak 1.dönem yüzme kurslarını toplam 350 öğrenciyle başlatıyoruz. Umarım 1 aylık kurslar sonunda yüzmenin temel eğitimini vermiş ve çocuklarımızın hoşça vakit geçirmelerini sağlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

-Sahil şehrinde yüzme bilen çok az

Geçen yıl düzenlenen kurslara toplam 820 öğrencinin katıldığını anımsatan Türkmen, “Bu yılda aynı sayıyı yakalayacağımızı umut ediyorum. Geçen yıl kurslara katılan 820 kişiden ancak 20 yüzme biliyordu. Kurslar sonrasında çok sayıda çocuğu yüzme sporuyla tanıştırdık. Sahil kendi olan Bandırma’da bu kadar az kişinin yüzme bilmesi bir handikaptır. Yerel yönetim olarak önümüzdeki günlerde ilçeye kapalı yarı kapı ve olimpik yüzme havuzlarını ilçemize kazandırılmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Kurslar cumartesi hariç her gün saat:13.00  ila 19.00 saatleri arasında yapılacak.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.