foto-deniz1

BANDIRMA BELEDİYESİ’NDEN TERMİK SANTRAL TOPLANTISI

termik santral
Paylaş
 

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Şirinçavuş Mahallesinde kurulması planlanan termik santral ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Belediye Başkanı Dursun Mirza Başkanlığında düzenlenen toplantıya belediye meclis üyeleri, Şirinçavuş Mahalle Muhtarı Hamit Kurt, Erdek Körfezi Dayanışma Platformu Sözcüsü Dr.Kadir Dadan, Bandırma Kent Konseyi Sekreteri Necdet Mancınık ve yerel basın mensupları katıldı.

Toplantıda Şirinçavuş Mahallesinde kurulması planlan termik santral ile ilgili son gelişmeler paylaşıldı, bundan sonraki süreçte atılması gereken adımlar ele alındı.
Kurulması planlanan termik santralin Bandırma’ya ve bölgesinin çevre sağlığını tehdit edeceğini dile getiren Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza “Termik santralde yılda 3 milyon 721 bin ton ithal kömür kullanılacak. Yardımcı yakıt olarak da doğal gaz kullanılacaktır. Kurulması planlanan santralin Bandırma’ya kuş uçumu 25 kilometre mesafededir. Şirinçavuş Mahallesine ise uzaklığı 500 metredir. Santralde kömür kullanımından dolayı yılda 550 bin ton uçucu kül, 30 bin ton taban külü ve 168 bin ton alçı taşı oluşumu söz konusu olacaktır. Termik santralin kurulmasıyla birlikte başta Şirinçavuş Mahallesi olmak üzere bölgedeki diğer mahallelerde yaşayan vatandaşların sağlığı ve çevre sağlığı, deniz, hava ve toprak ciddi şekilde kirlenecektir” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'YA TERMİK SANTRAL PROJESİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.