BANDIRMA BELEDİYESİ'NDE ASGARİ ÜCRET 2.460 TL | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BANDIRMA BELEDİYESİ’NDE ASGARİ ÜCRET 2.460 TL

Paylaş
 

Sendikalar, enflasyonun yüzde 25 olmasından yola çıkarak, “ Asgari ücret en az 2.000 TL olmalıdır. İdeali ise 2.200 lira olmasıdır” diyor. Türkiye “ Asgari ücret 2.000 lira olsun mu?” diye tartışırken, Bandırma’nın CHP’li Belediye Başkanı Dursun Mirza işçilerine 2.460 TL asgari ücret maaş ödüyor.

Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın göreve geldiği 2014 yılından verdiği ilk talimat olan çalışanların ücretlerinde düzenleme yapılması ve çalışma şartlarının iyileştirilmesiydi.

Emeğin en kutsal değer olduğunu ve kimsenin emeğinin yok sayılmaması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Dursun Mirza: “Çalışanlarımızın maaşlarını bir gün bile geciktirmeden ödüyoruz. Çalışma arkadaşlarımızdan da aldıkları maaşların karşılığını vermelerini elbette ki bekliyoruz. Taşeron işçilerimizin hükümetin çıkarttığı kanun doğrultusunda Belediye Şirketlerini geçişlerini tamamladık. Kadrolu işçilerimize ve memurlarımıza seçildiğimiz günden başlayarak her zaman Türkiye ortalamasının üzerinde zamlar yaptık. Asgari ücretin gündeme geldiği Aralık ayının son günlerinde Bandırma Belediyesinde en düşük ücretle çalışan işçimizin 2460 lira maaş aldığını söylemekten dolayı huzurluyum. Ama isterim ki; güzel ülkemde çalışan her kardeşim emeğinin karşılığını alabilsin.”

ÇALIŞANLARI MUTLU BİR BELEDİYE ARZULADIK

Çalışanlarımızı mutlu etmeliyiz ki onlarda bu kente daha iyi hizmet edebilsinler. Bu düşünce doğrultusunda Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Taşeron yasası çıkmadan önce Belediyemizde çalışan tüm taşeron personelimiz ile DİSK Genel Başkanı Kani Beko’nun katılımı ile toplu iş sözleşmesi imzaladık ve sözleşme kapsamında taşeron işçilerimize geriye dönük 2500 lira ödeme yaptık.

BANDIRMA BELEDİYESİ HER YERDE ÖRNEK GÖSTERİLİYOR

Eski DİSK genel başkanı ve CHP İzmir Milletvekilimiz Kani Beko gittiği her yerde, katıldığı her televizyon programında Bandırma Belediyesini örnek gösteriyor. Bandırma Belediyesi taşeron yasası çıkmadan önce Türkiye’de taşeron işçilerle sözleşme yapan ve onların geriye dönük haklarını veren ilk Belediye olmuştur. Bu konuda ilk olmakla da gurur duyuyoruz. Emek mücadelesinin demokrasi mücadelesi olduğuna inanıyoruz ve emekçilerimizden gelen taleplerin hepsine olumlu yaklaşıyor çalışmalarının karşılığını toplu iş sözleşmeleri ile taçlandırıyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.