BANDIRMA BELEDİYESİ KURSİYERLERİNİN HAZIRLADIĞI “RENK PINARI” RESİM SERGİSİ AÇILDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında Bandırma Belediyesi Harun Karacan Gençlik ve Spor Merkezi Ali Dülger Resim Kursu Öğrencilerine ait eserlerden oluşan “Renk Pınarı” Resim Sergisi Barış Manço Kültür Merkezi Melih Çınar Sergi Salonunda sanatseverlerle buluştu.

Yoğun ilginin olduğu açılışa Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Belediye Meclis Üyeleri Aydın Yağar, Nuvit Erten, kursiyerler ve sanatseverler katıldı.

Açılışta Konuşan Resim Öğretmeni Ali Dülger: “Şahsımı ve kursiyerlerimi onurlandırmanız nedeni ile hepinize hoşgeldiniz diyor teşekkür ediyorum. Resim kursumuzun bu yıl 4. yılı bu süre içerisinde epey yol kat ettiğimize inanıyorum. Resim tüm olumsuz düşüncelerden uzak farklı bir dünya yaratmaktır. Resim bir yürek işidir tutkudur. Resmin büyük dünyasına adımınızı attığınız anda mitolojik, ılık bir esinti gelir tüm benliğinizi kapsar doğrudan yüreğinizi düzenler. Resimde herşey hoşgörü ve güzellik üzerine inşa edilmiştir. Değerli kursiyerlerim; ben sizin yüreğinizdeki ışığı görüyorum. Lütfen yüreğinizdeki o ışığı söndürmeyiniz. Yüreğinizde yanan ışık sönmeden nice güzel günlere, nice başarılara ve nice sergilere imza atalım. Kurs boyunca göstermiş olduğunuz çalışma azminizi gerçekten ayakta alkışlıyorum ve sizlerle gurur duyuyorum. İyi ki varsınız hepinize gönülden sevgilerimi sunuyorum. Nice sergilerde birlikte olmayı diliyorum” dedi.

Selamlama konuşmasını yaptıktan sonra sözlerine başlayan Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun: “Geçen sene yine tam bu zamanlarda Belediye Başkanı aday adayı iken geçmiş dönem başkanımız burada konuşma yapıyordu. Bizde aday arkadaşlar olarak arkasındaydık sergimizin açılışını beraber yapmıştık. Bugün Belediye Başkanı olarak bu serginin açılışını yapmaktan da onur duyduğumu söylemek istiyorum. Her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduk. İnşallah bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Bandırmamız her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Gelişimi sadece nüfus yada sanayi açısından değil kültürel ve sanat açısından da gerçekleştirmemiz gerekiyor. İki dönemdir Cumhuriyet Halk Partisi Belediyesinin olması Bandırma için çok büyük bir kazanç. Olabildiğince sanata ve kültüre değer veren güzel çalışmalara imza attık. İnşallah bizde geçmiş dönem Belediye Başkanlarımızın yükseltmiş olduğu çıtayı en üst seviyeye çıkarıp Bandırmanın bölgemizde kültür ve sanatta en önde gelen şehirlerinden bir tanesi yapmak için uğraşacağız. Burada olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Herkes çok güzel hazırlanıp gelmiş. Ali Dülger Hocama ve kursiyerlere emeklerinden dolayı da çok teşekkür ediyorum. Sergimiz Bandırmamıza hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Resim Öğretmeni Ali Dülgere katkılarından dolayı plaket takdim etti. Plaket takdiminin ardından Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Belediye Meclis Üyesi Aydın Yağar ve Nuvit Erten kursiyerlere sertifikalarını takdim etti. Plaket ve sertifika takdimin ardından sergi açılışı yapıldı.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Gestaş Avşa Adası Erdek Feribot Seferleri 2024 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BANDIRMA BELEDİYESİ KURSİYERLERİNİN HAZIRLADIĞI “RENK PINARI” RESİM SERGİSİ AÇILDI

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x