BANDIRMA BELEDİYESİ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA BELEDİYESİ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Paylaş
 

Bandırma Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlama etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlik düzenleyecek.

Tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanan 8 Mart, Bandırma Belediyesi’nce yedi farklı programla kutlanacak.

İlk program 6 Mart Salı günü saat 20.00 de Barış Manço Kültür Merkezinde DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu “Kadın Hakları” üzerine söyleşi gerçekleştirecek.

İkinci program ise 7 Mart Çarşamba günü saat 20.00 de Barış Manço Kültür Merkezinde Sarah Gavron’un yönettiği “DİREN! (SUFFRAGETTE)” film gösterimi gerçekleştirilecek.

8 Mart Perşembe günü saat 15.00 da Liman Avm 1. Katında Nadide Erman’ın “Ahşaptaki Ateş İzleri” isimli ahşap yakma sergisinin açılışı yapılacak.

8 Mart Perşembe günü saat 17.30 da Bandırma Emekçi Kadın Platformu öncülüğünde İdo önünden – Cumhuriyet Meydanına yürüyüş gerçekleştirilecek. Belediye Başkanımız Dursun Mirza yürüyüş sonrasında kadınlarımıza çiçek dağıtımı geçekleştirecek.

Yine 8 Mart Perşembe günü saat 19.30 da Barış Manço Kültür Merkezinde ünlü gazeteci, yazar Banu Avar “Dünya Düzeni ve Kadın” isimli söyleşi gerçekleştirecek. Yazar söyleşi sonunda kitaplarını imzalayacak.

9 Mart Cuma günü saat 17.00 de Belediye Kültür Sanat Merkezinde “Öncü Kadınlarımız” isimli karma yağlı boya resim sergisinin açılışı gerçekleştirilecektir.

9 Mart Cuma günü ikinci program olarak saat 20.00 de Barış Manço Kültür Merkezinde 17 Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Evren İpek ve İş Kadını Serap Karakoç’un konuşmacı olduğu “Güçlü Kadın, Aydınlık Türkiye” isimli panel düzenlenecektir.

11 Mart Pazar günü saat 13.00 da Esin Düğün Salonunda çeşitli ikramların, çekilişlerin ve sürprizlerin yer alacağı Kadınlar Matinesi düzenlenecek. Kadınlar Matinesi TRT Akşam Sefası Solisti – Pop Star Alaturka Birincisi Utku Güdü Konseri ile son bulacak.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.