Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’dan Gazeteciler Onuruna Yemek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun Bandırma ve bölgesinde gazeteciler ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne özel bir yemek düzenledi.  Tosun bu özel gecede yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı. Bu özel geceye Bandirmaninsesi.com İnternet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yamaner katıldı.

“Halkın gerçek ses ve iradesini özgürce yansıtabilmesi noktasında, yerel basının önemi çok büyüktür. Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazabilmelilerdir ancak maalesef ülkemizde bu sorumluluğa sahip gazeteciler iktidar eliyle çeşitli baskılara, tehditlere maruz kalabilmekte ve hatta hapis cezalarına çarptırılmaktadırlar. Oysa ki Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, özgür basının gerekliliğini birçok konuşmasında dile getirmiş, basının tam ve geniş hürriyeti iyi kullanması gerektiğini işaret etmiş ve basının millettin ortak sesi olduğunu vurgulamıştır.

Bütün bu caydırıcı etmenlerin dışında, özelikle yerel basınımız ekonomik sorunlarla da baş etmeye çalışıyor. Ülkemizin sürüklendiği ekonomik çıkmazın içinde basın ve medya kuruluşlarımız da ayakta kalma mücadelesi veriyor. Biz yerel yönetim olarak sorunlarınızın farkındayız. Elimizden geldiği kadar yanınızda olmaya ve sizleri desteklemeye çalışıyoruz.

Yerel basınımızı çok önemsiyoruz. Vatandaşlarımızla aramızda kuvvetli bir iletişim köprüsü kurduğunuzu biliyoruz. Proje ve çalışmalarımızın vatandaşlarımıza iletilebilmesine, aynı zamanda da vatandaşlarımızın istek ve taleplerini yanıtlayabilmemize aracı oluyorsunuz. Haberlerinizi özenle takip ediyor, yapıcı eleştirilerinizi dikkate alıyor ve çözüm yolları buluyoruz. Aslında Bandırmamıza, basınımızla el ele, birlik ve beraberlik içinde hizmet etmiş oluyoruz.

Tabi ki geride bıraktığımız yıl içinde hemşehrilerimiz için çok sayıda hizmet ve çalışmayı şehrimizde gerçekleştirdik. Verdiğimiz sözleri tek tek hayata geçiriyoruz. Destek-Eğitim Kurs Merkezimizi, Türkan Saylan ve Zübeyde Hanım Gündüz Bakım Evlerimizi şehrimize kazandırdık. Gündüz bakım evleri projelerimize, eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek ve kadın istihdamını arttırmak adına çok önem veriyorduk. Eğitim-öğretime olan katkılarımızı da arttırarak okullarımıza ve öğrencilerimize destek vermeye devam ediyoruz.

Türkiye’de örnek teşkil edecek bir proje olan Tatlısu Engelsiz Yaşam Kampımızı da bu süreçte hizmete aldık. Öz kaynaklarımızla bir Asfalt tesisi kurduk. Asfalt Tesislerimizde, 52 bin ton asfalt ürettik ve Bandırma tarihinin en büyük asfalt serimini gerçekleştirdik.

İnsanların nefes alabileceği, keyifle vakit geçirip mutlu anılar biriktirebileceği yepyeni rekreasyon alanları oluşturduk. Levent ve Paşabayır Mahallelerimizdeki seyir teraslarımızı, yine Paşabayır Mahallemizdeki rekreasyon alanımızı ve Sunullah Mahallemizdeki kafe, park ve yeşil alanları içeren sosyal sahamızı hizmete aldık. Toplam alanı 40 bin metrekareyi aşan çok sayıda yeni çocuk parkını hayata geçirdik.  Bölgenin mevcut en büyük projelerinden biri olan, Malta Parkı ve Yaşam Alanı Projemizi de en kısa zamanda tamamlayıp Bandırmamıza kazandıracağız.

Kültür ve sanat etkinliklerimize hız kesmeden devam ettik. Geleneksel Kuş Cenneti Kültür ve Turizm Festivalimiz ve Kitap Günlerimizin yanı sıra birçok tiyatro ve film festivalini hemşehrilerimizle buluşurduk. Sergiler, kermesler ve çeşitli organizasyonlar düzenleyerek hemşehrilerimize destek olduk.

Diğer taraftan sosyal yardım ve hizmet çalışmalarımıza yenilerini de ekleyerek devam ettik. Daha güzel, daha mutlu ve daha yaşanılabilir bir Bandırma için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Sözlerimi noktalarken, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle vefat eden basın mensuplarımızı ve basın şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Siz değerli basın mensuplarımızın özgürlüğün ve demokrasinin hâkim olduğu şartlarda ve maddi-manevi daha iyi koşullarda çalışabilmelerini temenni ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum.”

 

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ Bandırma Feribot Saatleri ve Fiyatları 2024 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’dan Gazeteciler Onuruna Yemek

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x