Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun Engelli Bireyleri Unutmadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bandırma Belediye Başkanı Avukat Tolga Tosun Bandırma’daki engelli bireyleri unutmadı. Başkan Tolga Tosun Bandırma’daki engelli birey ve ailelerine 3 Aralık Engelliler Günü dolayısı ile bir kahvaltı organizasyonunda buluştu.

Tosun yaptığı açıklamada “Özel bireyli vatandaşlarımız toplumumuzun vazgeçilmez parçalarından bir tanesidir. Özel bireyli hemşehrilerimizi sosyal hayata teşvik etmeye ve ihtiyaç duydukları her an onlara yardım eli uzatmaya devam edeceğiz. Onların dertleriyle dertlenerek, hayat içerisinde yaşadıkları sorunları çözüme kavuşturarak yaşam standartlarını yükselteceğiz.

Şunu iyi bilmeliyiz ki; herkesin eşit olduğu, tüm hak ve özgürlüklerden yararlandığı bir toplum tüm engellerin ortadan kaldırıldığı bir toplumdur. Özel bireylerimizin toplum içerisinde ihtiyaç duydukları desteği vermek, onları sosyal hayata adapte etmek hepimizin ortak görevidir. Bandırma Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bugüne hayata geçirdiğimiz projelerimizin tamamında özel bireyli vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefliyoruz. Bugüne kadar sağladığımız danışmanlık hizmeti ile özel bireylerimizin ve ailelerinin ihtiyaç duydukları destek ve sosyal yardımlara sağlıklı bir şekilde ulaşmalarını sağladık, medikal malzeme, akülü sandalye, tekerlekli sandalye, walker yürüteç gibi ürünlerin tedariğiyle özel bireylerimizin sosyal hayata katılımını arttırıyor, sağlık hizmetlerinin aksamaması için ulaşım desteği sağlıyoruz. Ayrıca yaşanılan sağlık kaybı nedeniyle kendi yemeğini yapamayan, kendi hane temizliğini gerçekleştiremeyen vatandaşlarımıza her gün sıcak yemek ikramı gerçekleştiriyor, hane temizliklerine destek veriyoruz. Harun Karacan Gençlik ve Spor Merkezimiz bünyesinde özel bireyli vatandaşlarımız için çeşitli kurs programları gerçekleştiriyoruz.

Önümüzdeki günlerde Engelli Hizmet Birimimiz içerisinde sanat atölyemizi faaliyete geçirecek ve tüm özel bireylerimizin kullanımına sunacağız. Görme engelli vatandaşlarımız için Sesli Kitap Kütüphanesi projemizin de çalışmalarına başlayacak yeni bir farkındalık kazandıracağız.

Seçim öncesinde bu şehir hepimizin şehri diyerek yola çıkmıştık ve bir söz vermiştik. Bu söz ışığında mülkiyeti belediyemize ait olan Tatlısu mevkinde âtıl durumda bulunan arazimizi “Engelsiz Yaşam Kamp” projemizle özel bireylerimizin kullanımına sunduk. Ülkemizde örnek teşkil edilen projemiz kapsamında özel bireylerimizin kullanımına uygun olarak hazırlanan 10 adet bungalov ev, sosyal donatı alanları, restoran ve kafe alanları oluşturduk. Hazırlanan bu özel alanda kentimizde faaliyet gösteren, özel bireylerimizin sesi, gözü, kulağı olan engelli derneklerimize üye olan 203 özel gereksinimli vatandaşımızı aileleri ile birlikte 3’er günlük periyotlar halinde her şey dahil konsepti özelliğinde misafir ettik.

Söz verdiğimiz gibi bu şehir herkesin şehri olacak. Bu şehirde eşit, adil kamu hizmetlerini ayrım yapmadan her kesimle buluşturmaya devam edeceğiz.

Unutmamalıyız ki en büyük engel sevgisizliktir, sevgi varsa engel yoktur. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Şehrimizdeki özel bireyli kardeşlerim olmak üzere ülkemizdeki tüm özel bireyli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, aileleriniz ile birlikte huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum.” dedi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ Bandırma Feribot Saatleri ve Fiyatları 2024 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun Engelli Bireyleri Unutmadı

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x