Bandırma Bahçeşehir Koleji Ortaokulu'na İlham Verici Takım Ödülü | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Bandırma Bahçeşehir Koleji Ortaokulu’na İlham Verici Takım Ödülü

Paylaş
 

Bu sene Bilim Kahramanları Derneğinin düzenlediği 12. Türkiye Turnuvaları 2015- 2016 dönemi Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST® LEGO® Lig (FLL), Çöpe Çözüm, Çöple Çözüm temalı yarışmada Bandırma Bahçeşehir Koleji Ortaokulu’nun Robeve isimli takımı; sentez becerisi en iyi olan takımların aldığı “İlham Verici Takım” ödülüne layık bulunmuştur.

12. Sezon Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST® LEGO® Lig (FLL) 28.02.2016 Pazar günü Uludağ Üniversitesi (UÜ) Görükle Kampüsü’nde yapıldı. Bandırma Bahçeşehir Koleji Ortaokulu Robotik Kulübü öğrencileri robot performansında, katılan okullar içerisinden üçüncü olmayı başarmışlardır.

Bandırma Bahçeşehir Koleji Ortaokulu 6. ve 7. sınıf öğrencileri proje kapsamında Manyas Kuşcenneti Milli Parkı’nda kuş sayısının azalmasında çevre kirliliğinin etkileri ve bu kirliliği azaltabilmek adına çalıştılar.

Robotik Kulübü öğrencileri sezon temasıyla bağlantılı olarak belirlenen geri dönüşüm görevlerine uygun program yazdılar. Daha sonra bu görevleri bilgisayar yardımıyla kodlayarak robota yüklediler. Robotlar proje kapsamında geri dönüşüm görevlerini tamamlamayı hedef almışlardır.

“Kuşcenneti Cehennem Olmasın, Kuşların Sayısı Azalmasın” sloganıyla yola çıkan öğrenciler Manyas Kuş Gölü çevresindeki çöpleri toplayıp; bir geri dönüşüm firmasına sattılar. Burdan elde ettikleri paralarla Manyas Kuşcenneti’ne kuş evleri hediye ettiler. Ayrıca topladıkları geri dönüştürülebilir ürünlerden yeni ürünler tasarlayıp okullarında satışını gerçekleştirdiler ve elde ettikleri gelir ile nesli tükenmek üzere olan hayvanları temsili evlat edindiler.

Doğal dengenin korunmasının bütün canlılar için önemli olduğunu vurgulayan takım koçları Serpil Caran ve Samet Durmaz bu çalışmada öğrencilerine destek sağlayan bütün kurumlara teşekkür etti.
Bandırma Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Mebrike Balvar öğrencilerinin başarılarından gurur duyduklarını ve memnuniyetini belirtti. Öğrencilerinin TEOG ve YGS başarılarının yanında Robotik kulübünü ve geleceğin bilim adamlarını tebrik etti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.