BANDIRMA BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ORTAOKULU'NA BİRİNCİLİK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BANDIRMA BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ORTAOKULU’NA BİRİNCİLİK

Paylaş
 

Bilim Kahramanları Derneğinin düzenlediği 13. Türkiye Turnuvaları 2016- 2017 dönemi Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST® LEGO® League (FLL), “Hayvanlar: Yaşam Ortaklarımız” temalı yarışmada Bandırma Bahçeşehir Koleji Ortaokulu ROBEVE takımı “Birincilik” ödülüne layık görüldü.

13. Sezon Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST® LEGO® Lig (FLL) 18.02.2017 Cumartesi günü Uludağ Üniversitesi (UÜ) Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde yapıldı. Bandırma Bahçeşehir Koleji Ortaokulu Robotik Kulübü öğrencileri robot performans, proje ve öz değerler alanlarında katılan tüm okullar içerisinden Birinci olmayı başardılar ve İzmir’de yapılacak olan Ulusal Turnuvaya katılmaya hak kazandırlar.

Bandırma Bahçeşehir Koleji Ortaokulu 6. ve 7. sınıf öğrencileri; dünya genelinde arı kovanlarına müdahale etmeden önce uygulanan körük yakma işlemi ve bu yakma işleminde kullanılan malzemelerin arı sağlığı ve psikolojisi üzerindeki olumsuz etkilerini araştırarak doğal bitkisel bir çözüm önerisi sunup projelerini gerçekleştirdiler.

Projede arılarla ilgili çalışmalar yapan uzmanlar ve yetkililer ile görüşerek, körük yöntemi yerine alternatif doğal bir çözüm ürettiler. Bakanlık yetkilileri ve uzmanlardan destek alarak bu yöntemi davet aldıkları “Arı Sağlığı ve Hastalıkları” konulu seminerde arıcılarla paylaştılar ve yaktıkları körük dumanının arılar üzerindeki olumsuz etkilerini, zamanla arıların genetik yapılarının bozularak neslinin tükenebileceğini ve balda bırakacağı kalıntılar hakkında bilgilendirmede bulundular.

Robotik Kulübü öğrencileri sezon temasıyla bağlantılı olarak FIRST® LEGO® League (FLL) tarafından belirlenen “Hayvanlar: Yaşam Ortaklarımız” konulu robotik masa görevlerine uygun robotu tasarlayıp, programlarını kodlayarak tema masasında belirtilen görevleri başarılı bir şekilde gerçekleştirmişlerdir.

Doğal dengenin korunmasının bütün canlılar için önemli olduğunu vurgulayan takım koçları Samet DURMAZ ve Ceren ERTÜRK bu çalışmada öğrencilerine destek sağlayan bütün kurumlara teşekkür etti.
Bandırma Bahçeşehir Koleji Kampüs Müdürü Mebrike BALVAR öğrencilerinin başarılarından gurur duyduklarını ve memnuniyetini belirtti. Öğrencilerinin TEOG ve YGS başarılarının yanında Robotik kulübünü ve geleceğin bilim adamlarını tebrik etti.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.