BANDIRMA ADSM'DEKİ RANDEVULAR İPTAL EDİLDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA ADSM’DEKİ RANDEVULAR İPTAL EDİLDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM)’ndeki poliklinik randevuları Sağlık Bakanlığı genelgesiyle iptal edildi. Merkezde sadece acil durumlardaki hastalara hizmet verilecek.

Korona virüs salgını açısından en riskli meslek gruplarından olan diş hekimlerinin, ADSM’deki poliklinik randevuları Sağlık Bakanlığı tarafından iptal edildi. Sadece akut geçmeyen ağrı ve travma gibi çok acil durumlarda hizmet verilecek. Türk Diş Hekimleri Birliği’nin vatandaşları acil olmayan diş tedavileri dışında, geçiş dönemi süresince kurumlara başvurmamaları önerisinde bulunmuştu. Bilim Kurulu’nun değerlendirmelerinin ardından Sağlık Bakanlığı, hastalığın ülkedeki yayılımını durdurmak, sağlık kuruluşlarındaki yoğunluğun en aza indirilmesi, sağlık personelinin üzerindeki yükü en aza indirmek amacıyla bir dizi tedbirler aldı. Bu tedbirler kapsamında en riskli meslek gruplarından olan diş hekimlerinin görev yaptığı ADSM’deki poliklinik randevuları geçici süreyle iptal edildi.

Bir önceki yazımız olan BELEDİYE BAŞKANI AV. TOLGA TOSUN’UN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA MESAJI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.