BANDIRMA ADD'DEN 30 AĞUSTOS'TA FENER ALAYI - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BANDIRMA ADD’DEN 30 AĞUSTOS’TA FENER ALAYI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma’da 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından fener alayı ve teröre lanet yürüyüşü düzenlenecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yılındayız. Büyük bir coşku ve sevinçle kutlamamız gereken bu günler derin bir acı ve kederle geçiyor. Her gün gelen yeni şehit haberleriyle sarsılıyoruz. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerdeyiz.

Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti tarihinin en kritik günlerini yaşamaktadır. Ulus birliğimiz, savaş çığlıkları ile parçalanma noktasına gelmiştir.
AB ve ABD merkezli, AKP eliyle yürütülen ve ‘açılım, çözüm,barış’ gibi isimlerle adlandırılan “bölünme süreci” bugün vatan evlatlarının şehit düşmesinin tek nedenidir. Oslo görüşmelerinden de anlaşılacağı gibi , AKP iktidarı terör örgütü PKK’nın yurt içindeki yapılanmasını bildiği halde göz yumulmasını sağlamıştır. Çadırdan mahkemelerde teröristleri sözde yargılayıp serbest bırakılmasını sağlamıştır.

Bu süreci 13 yıldır tek başına iktidar olarak yönetenler her şeyden önce Anayasa’yı tanımayıp, “Yönetim fiilen değişti.” diyerek rest çekmektedirler. Böyle bir ortamda derneğimizin sessiz kalması düşünülemez.

Bu nedenle Genel Merkezimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın tüm Türkiye ‘de fener alayları, yürüyüşler ve basın açıklamaları ile “birlik ve beraberliğimizin” yeniden oluşturulması amacıyla etkili bir biçimde kutlanması kararı almıştır.

Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şubesi olarak 30 Ağustos 2015 Pazar günü saat 20.00’de ” Fener Alayı ve Teröre Lanet” yürüyüşü düzenliyoruz. Yürüyüşümüz Migros önünden başlayacak, Cumhuriyet Meydanında yapacağımız saygı duruşu, İstiklal Marşı ve basın açıklamalarıyla tamamlanacaktır. Yürüyüşümüzde Türk Bayrakları dışında hiçbir kurumun bayrak, flama ve pankartı açılmayacaktır.
Başta halkımız olmak üzere tüm kurumlarımızı yapacağımız yürüyüşe katılmaya davet ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.