BALMEK FİNALE YÜKSELDİ | Bandırmanın Sesi
ANKET
foto-deniz1

BALMEK FİNALE YÜKSELDİ

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi hizmet faaliyeti olan BALMEK Yaşama Dokunanlar Platformu ve Tr Shop AVM İş birliği ile gerçekleştirilen 2018 yılı Kültür Oskarları yarışmasında finale çıktı.  BALMEK yurt genelinden 54 şehrin İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri’nin aday gösterdiği 178 yarışmacı arasından ilk 10’a girerek finale kaldı.

Tr Shop Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen 1. Etap eleme turunun ardından jüri karşısına 49 yarışmacı çıkarak finale kalmak için ter döktü. 1. etap eleme turunda jüri değerlendirmesine 10 şehir yükseldi.

2016 yılında Dünya İbni Sina Tıp ödülünü alan Bilim adamı Prof. Dr. Kadircan Keskinbora başkanlığında, İş Adamı ve STK lideri İbrahim Biter, Tasavvufçu Uz. Dr. Mustafa Tekçe, Mardin Eski Belediye Başkanı Mesut Çuhadar, Sanatçı Gündüz Çiçek, Gurme Hamdiye Erbek, Ressam Sevinç ve Mercan Çuhadar’dan oluşan jüri değerlendirmesiyle Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün aday olarak gösterdiği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi hizmet faaliyeti olan BALMEK (Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursu) yaptıkları birbirinden güzel el sanatları ürünleri ile  takım halinde finale yükseldi. Afyon, Tirebolu, İzmir, Görele, Isparta, Kırşehir, Sivas, İstanbul, Kütahya ve Balıkesir birbirinden değerli eserlerle final heyecanını yaşayacaklar. Finale çıkan yarışmacıların dereceleri düzenlenecek gala ve ödül töreninde açıklanacak. Yaşama dokunanlar Platformu’nda ayrıca Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitmen olan Ressam ve Rölyef ustası Gülsüm Sönmez Yaşama Dokunanlar Platformu Sanat Koordinatörlüğü’ne getirildi.

Gülsüm Sönmez yaptığı açıklamada; “Bugüne kadar birçok sergi ve sanat çalışması gerçekleştirdim ama benim için en özellerinden birisi sayın Cumhurbaşkanımız için hazırladığım sergi ve ardından Yaşama Dokunanlar Platformu’nda aldığım bu görevdir. İnşallah ilk projem olan ve Türkiye’deki tüm Halk Eğitim Merkezleri ve Belediyelerin meslek edindirme kurslarını bir araya getirmeyi hedeflediğimiz projeyi başarıyla tamamlayıp, kadın sanatçılarımızın Türk Kültürünü nasıl korudukları ve gelecek kuşaklara nakşettiklerini ortaya koymaya gayret edeceğiz. Sanat çalışmalarımın dışında bir ferdi olmaktan onur duyduğum Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitmenim. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai Kafaoğlu beyefendinin göreve geldiği günden beri bizlere kazandırdığı enerji ile bundan sonra sanatın başkenti Balıkesir olma yönünde önemli gayretlerde bulunacağız” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ANKET

BANDIRMA'DA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

  • AV. TOLGA TOSUN (19%, 1.059 Oylar)
  • UZAY KESKİN (18%, 1.035 Oylar)
  • BURAK BAHADIR TUZLU (16%, 923 Oylar)
  • METİN OK (16%, 899 Oylar)
  • DURSUN MİRZA (13%, 732 Oylar)
  • CEMAL ÖZTAYLAN (9%, 485 Oylar)
  • AYDIN ÖZEN (7%, 375 Oylar)
  • OZAN ONUR (2%, 133 Oylar)

Toplam oy veren: 5.858

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.