BALKART'IN BAKİYESİ BİTMİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALKART’IN BAKİYESİ BİTMİYOR

Paylaş
 

Mastercard’ın Türkiye’de yaptığı bir araştırmaya göre; yolcuların dörtte biri günde ortalama 2 kez araç değiştiriyor ve en endişe ettikleri konulardan biri, kartlarını okuyucuya götürdüklerinde duyacakları “yetersiz bakiye” sinyali. Türkiye’de 2016 yılında başlatılan toplu taşımayı dijital ödemelere dahil etmeye yönelik başlattığı toplu ulaşımda kart kullanımı ile toplu taşımada yolcuların en endişe ettikleri konulardan biri, “yetersiz bakiye” sinyali sorunu tarihe karıştı.

Artık Balıkesir’de vatandaşlar şehir toplu ulaşım kartlarını, Mastercard altyapılı yeni ve akıllı uygulamayla Masterpass’e kayıtlı banka veya kredi kartlarından otomatik yükleme yapabiliyor. Tamamen kullanıcının talimatına göre belirlenen bakiye artımı sayesinde yolcular hem yetersiz bakiye endişesi taşımıyor hem de dolum için zaman kaybetmiyorlar. Mastercard altyapılı bu yeni ve akıllı uygulamayla Masterpass’e kayıtlı banka veya kredi kartlarına otomatik yükleme yapabiliyor. Tamamen kullanıcının talimatına göre belirlenen bakiye artımı sayesinde yolcular hem yetersiz bakiye endişesi taşımıyor hem de dolum için zaman kaybetmiyorlar.

Nasıl Çalışıyor Bu Sistem?

Vatandaşlar, belediyelerin belirlediği mobil veya web uygulamaları üstünden, şehir ulaşım kartlarına anında bakiye yükleyebiliyorlar. Her seferinde bakiye yükleme işlemi yapmak istemeyen kullanıcılar ise şehir ulaşım kartlarını Masterpass aracılığı ile, belirledikleri limitin altına düştüğünde yine kendi belirledikleri tutara yükseltebilirler. OGS’den de alışık olduğumuz üzere, talimat oluşturarak bakiyesi bitmeyen bir şehir kartına sahip olabiliyorlar. Kullanıcılar kendi hesapları üzerinden 5 şehir kartına kadar ek tanımlama yapabiliyor. Böylece kullanıcılar hem kendi kartlarını hem de yakınlarına ait kartları kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde yönetebiliyor.

Bu akıllı sistem şu anda Balıkesir’in yanı sıra Sakarya, İzmir, Aydın, Manisa, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Erzurum, Ağrı ve Van kullanımda ve hızla yaygınlaştırılmaya devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan SEDEF EGZAMA HASTALIĞINA MUCİZE ÇÖZÜM SAĞLIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.