foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BALIKLI’DAKİ KADINLAR PLAJI SORUN OLDU

nihattt
Paylaş
 

Muhtar Nihat Karışık:
“Tesettürlü eşlerini bu plaja bırakanlar, diğer plajlara akın etti”
Erdek’e bağlı Balıklı Mahallesi Muhtarı Nihat Karışık, yaz sezonunda yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi verdi. Paşalimanı Adası’nda bulunan mahallelerinde geride bıraktığımız yaz aylarında yaşanan en büyük sorunun, Balıklı-Tuzla arasındaki sahilde yer alan “kadınlar plajı” olduğuna dikkati çeken Karışık, şunları söyledi:
“Tesettürlü kadınların denize girdiği bu plajın yakınına kimseyi sokmamaya çalışmaları sıkıntı yarattı. Bu durumu, SÖZCÜ Gazetesi yazarı Bekir Coşkun da tüm çıplaklığıyla çok açık bir şekilde yazdı. Durum, aynen onun anlattığı gibiydi. Bu arada, bu plaj konusunda çok çelişkili bir durum da ortaya çıktı. Eşlerini veya yakınlarını kadınlar plajına bırakan erkekler, halkımızın denize girdiği diğer plajlara geldiler. Bu plajlarda, havluların altında mayo giyip çıkarmaları sıkıntı yarattı. Madem onlar, kadınlar plajına kimseyi sokmak istemiyorlar, öyleyse onlar da tüm vatandaşların girdiği bizim plajlarımıza gelmesinler.”

Kışın 25-30 hane olan Balıklı’nın yazın hane sayısının 130’ları bulduğuna dikkati çeken muhtar Nihat Karışık, “Ayrıca su sıkıntısı çekiyoruz. İçme ve kullanma suyumuz tuzlu. Bu arada, Paşalimanı Adası’ndaki 5 mahallenin birbirine bağlandığı yollar da çok bozuk. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin, bu yollarımız bir an önce yapmasını istiyoruz” dedi.
Önder BALIKÇI/BANSESGAZETESİ

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.