BALIKESİRSPOR MAÇI %90 BANDIRMA'DA OYNANACAK | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BALIKESİRSPOR MAÇI %90 BANDIRMA’DA OYNANACAK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırmaspor Başkanı Erhan Elmastaş, stadın ihalesinin bir an önce gerçekleştirilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde girişimler yapıldığını ve çalışmaların hızlandırılacağı konusunda sözler aldıklarını söyledi.

STAT İŞİ YILAN HİKÂYESİNE DÖNDÜ

Bandırmaspor’un maçlarını oynayacağı 17 Eylül Stadyumu’nun ihale işi yılan hikâyesine döndü. Bandırmaspor’un TFF 1. Lig’e yükselmesinin hemen akabinde 400 bin liralık ödenek aktarılmasına rağmen stat sezon açılışına yetiştirilemedi. 22 Ağustos’ta yapılan ihaleye katılım olmamasının ardından 26 Ağustos’ta pazarlık usulü yapılmasına karar verildi. Bu ihaleye katılan firmalar, Balıkesir Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün belirlediği üst rakamın maliyetleri karşılamadığı gerekçesiyle teklif vermedi. Yaşanan süreci değerlendiren Bandırmaspor Başkanı Erhan Elmastaş, ilk başta istenen 400 bin liralık ödenek yerine 1,5 milyon lira istenmesi gerektiğinin altını çizdi.

“İLK BAŞTA 400 BİN LİRA YERİNE, 1,5 MİLYON LİRA İSTENMELİYDİ”

Balıkesir Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün statüyü ve neler yapılacağını bilmemesinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle işlerin bu duruma geldiğini belirten Başkan Elmastaş, “Bize turnike ve Passolig gişelerinin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılacağı söylendi. Ancak federasyonun böyle bir girişimi yok. Bu kez Gençlik Spor İl Müdürlüğü biz yapacağız deyip ekstra ödenek talebinde bulunuyor. İlk başta 400 bin lira yerine 1,5 milyon lira istenmiş olsa hiç bu sorunlar yaşanmayacaktı” dedi. Başkan Elmastaş, yaşanan süreçte stadın yetişmemesi nedeniyle Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel’in girişimleriyle gerek Valilik, gerekse de Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerin ardından konunun Gençlik ve Spor Bakanlığı’na iletildiğinin altını çizdi. Bakanlıktan stattaki çalışmaların hızlandırılacağına yönelik sözler aldıklarını kaydeden Elmastaş, ihaleye giren firmaların ellerinde turnike ve gişelerin bulunmasının büyük avantaj olduğunun söyledi. İhale sürecinin ardından ihaleyi alan firmanın 3-4 gün içerisinde gişe ve turnikeleri yerleştireceğini belirten Elmastaş, ardından da federasyonun altyapı çalışmaları için ihale verdiği şirketin hemen altyapı ve kameraları yerleştireceğini dile getirdi. Süreci hızlandırmak için çalışmalara devam ettiklerini vurgulayan Başkan Elmastaş 6. Haftada ki Manisaspor maçını evimizde oynama ihtimaline kesin gözüyle bakarken, asıl amaçlarının Balıkesirspor maçını da Bandırmada oynamak olduğunu dile getirdi.

Kaynak: İlk Haber

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.