BALIKESİRLİLER YERLİ VE MİLLİ SERMAYESİNE SAHİP ÇIKACAKTIR | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BALIKESİRLİLER YERLİ VE MİLLİ SERMAYESİNE SAHİP ÇIKACAKTIR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan, kendi yurdunda esir yaşamamak için milli mücadele fitilini ateşleyen Balıkesirlilerin, döviz kuru üzerinden ekonomik savaş başlatanlara, milli ve yerli sermayeye sahip çıkarak en güzel cevabı vereceğini söyledi.

“BU SAVAŞI HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”

Türkiye’deki ekonomik büyümeyi durdurup, kriz çıkarmak için topyekun saldırı başlatıldığına dikkat çeken AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan, “Türkiye’nin gücünün farkında değiller. Milletimizin desteğiyle hedeflerimizden geri adım atmayacağız. Gezi’de, 17/25 Aralık’ta, 15 Temmuz’da denediler başaramadılar. Yine başaramayacaklar. Bu savaşı hep birlikte kazanacağız” dedi.  Kur yükseldikçe sevinç çığlıkları atanların, güçlü Türkiye’den yana tavır koyanları baskı altına çalışmalarını ibretle izlediklerini kaydeden Başkan Demiraslan, tankın karşısına çıkarak darbeye dur diyen bu aziz milleti, ekonomik savaşla diz çöktüreceklerini düşünenlere şaşırdığını söyledi.  Demiraslan, “Türk milletine ve bütün olumsuzluklara dimdik duran liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a yürekten inanıyoruz. Döviz, faiz ve rant lobisine boyun eğmeyeceğimizi dost, düşman herkes bilsin” diye konuştu.

“KİMSEYE MAHKUM OLMAYACAĞIZ”

Balıkesirlilerin, Türkiye’nin yeni milli mücadelesinde gereken sorumluluğu alacağına olan inancının tam olduğuna vurgu yapan Başkan Demiraslan, “Milli Mücadele döneminde emperyalist güçlere, 15 Temmuz gecesi milli iradeye darbe vurmaya kalkışanlara Balıkesirliler meydanları doldurarak gereken cevabı vermişti. Döviz kuruyla ekonomik savaş başlatan hainler, topraklarında 18 yaşında Amerikan mandasına karşı çıkan Savaştepeli Tıbbiyeli Hikmet’i, daha yirmisinde şehadete yürüyen Makbule Efe’yi,  Kurtuluş Savaşı kahramanı Koca Seyit’i yetiştiren bu toprağın insanlarının  ‘ya istiklal ya şehadet’ dediğini bir türlü anlayamadılar. Onlar anlayana kadar varımızla, yoğumuzla mücadele edip, ekonomi tetikçilerine sert bir tokat vuracağız. Her alanda yerli ve millî ürünler kullanacağız, kimseye mahkûm olmayacağız.” dedi.

“YOLUMUZA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti olarak hem yerel hem de genelde kalkınmayı hedeflediğinin altını çizen Başkan Demiraslan, şer odaklarının her fırsatta hedeflerinin önüne ördüğü duvarları Türk halkının sağlam iradesiyle yıkarak, 16 yılda gelişen Türkiye’yle birlikte kabuğuna sığmayan bir Balıkesir yarattıklarına vurgu yaptı. AK Parti vizyonunun Balıkesirlilerin hayallerini bir bir gerçeğe dönüştürdüğünü ifade eden Başkan Demiraslan, “Doğalgaz, bölünmüş yollar, barajlar, üniversiteler, hastaneler, okullar. Güçlü Türkiye, gelişen Balıkesir hedefimizin önünde kimse duramaz. Yeni Ekonomi Modelimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği ‘Hedef 2023’e ülkemizi istikrar ve güven içerisinde taşıyacaktır. Güçlü bir şekilde inanıyoruz ki, bu saldırıyı da atlatıp, yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.