foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BALIKESİRLİLER KURBANINI BÜYÜKŞEHİR’E KESTİRDİ

KURBAN (1)-8638b524-ffb8-47be-aa44-e46b5fd6834d
Paylaş
 

Balıkesir’de vatandaşlar kurbanlarını kestirmek için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından kurulan mobil mezbahaları tercih etti. Bayramın ilk iki günü Balıkesir’in 17 ayrı noktasında kurulan mobil mezbahalarda 2 bin 436 küçük, 758 büyükbaş kurbanlık kesildi. Kurban kesim noktalarında uzman veteriner, kasap ve yardımcı personel olarak yaklaşık 180 personel görev alırken, hijyenik koşullarda kesilen etler sahiplerine teslim edildi.

Kurban kesim noktalarında ayrıca ilçe belediyelerinin zabıta ve temizlik personelleri ile hizmet veren personel sayısı 250’ye ulaşırken, kurban kesim alanlarında kurulan çadırlarda vatandaşlara simit, poçağa, çay ve su ikramlarında bulunuldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan kurban kesim noktalarında küçükbaşlar 20, büyükbaş hayvanlar ise 100 liralık ücret ile kesildi. Kurban derileri ise kesim yapılan noktalardaki Kızılay, Türk Hava Kurumu ve Diyanet Vakfı görevlileri tarafından makbuz karşılığı toplandı.

BAŞKAN UĞUR ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da kurban kesim merkezlerini ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Ekiplerden çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Uğur, kurban kesim sırası bekleyen vatandaşlarla da sohbet ederek bayramlarını kutladı. Balıkesirlilerin Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan mobil mezbahaları tercih ettiklerini ifade eden Başkan Uğur, kurulan merkezlerde uzman veteriner hekim ve kasapların hizmet verdiğini söyledi. Uğur, “Kurban Bayramında uzman kasaplarımızla, veteriner hekim kontrolünde hizmeti veren mobil kesimhanelerimize ziyaret ederek, hemşehrilerimizin bayramlarını kutladık” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.