BALIKESİR'İN KUZEYİNDE PARLAYAN İNCİ ERDEK - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BALIKESİR’İN KUZEYİNDE PARLAYAN İNCİ ERDEK

Paylaş
 
google haberlerde takip et
İlçe ziyaretlerine devam eden Vali Şıldak, beraberinde İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu ile birlikte Erdek İlçesine ziyarette bulundu. Programına Kaymakamlığı ziyaret ile başlayan Vali Şıldak’ı Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı, İlçe Emniyet Müdürü Faik Karabaş, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Halil İbrahim İlanku karşıladı.
Erdek’teki görevine bir ay önce başlayan Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy’a hayırlı olmasını temenni eden Vali Hasan Şıldak, Kaymakamlık ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Vali Şıldak; “Bugün, Erdek ilçemizi ziyaret ediyorum. Erdek’i, İlimizin kuzeyde parlayan incisi olarak görüyorum. Erdek, ülkemize turizm faaliyetlerinin başladığı ilk İlçe.. Turizmin yanı sıra Kapıdağ’ı da içine alan bir doğa ve kültür hazinesi konumunda olduğundan,  Erdek’in çok ‘özel’ bir ilçe olduğunu düşünüyorum. Kaymakamımızın koordinasyonunda kamu hizmetlerinin kalitesinin daha da yükseltilmesi için kararlı bir çalışma yürüteceğiz. Enerjimizin önemli bir bölümünü Erdek için harcayacağız. Bu kararlı çalışmamıza bağlı olarak Erdek’te bir hizmet patlaması olacağına inanıyorum.” dedi.
Vali Şıldak, Erdek’teki çevre değerlerinin korunarak, İlçenin düzenli gelişiminin sağlanması için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayarak, “Erdek’i çok önemsiyoruz ve yakından takip edeceğiz. İlçedeki tüm kamu kuruluşlarının da ortak hareketiyle Erdek’i çok daha iyi bir seviyeye getireceğiz” dedi.
“Pandemi Konusunda Çok Dikkatli Olmalıyız”
Ülke genelinde vaka artışı olmasına rağmen İlimizin daha iyi bir durumda olduğunu belirten Vali Şıldak; “Balıkesir’de, son bir ay içinde Covid-19 vakaları artmasına rağmen, diğer İllere baktığımızda bunun çok fazla olmadığını söyleyebiliriz. Ancak biz, farkındalık oluşturmak ve tüm önlemleri almak için çaba harcıyoruz. Bu arada, tüm uyarılarımıza rağmen önlemlere uymayan işyerlerine idari para cezası ve yasal işlem uygulamasına, üzülerek de olsa başladık. Yine son günlerde, Covid-19 virüsü tespit edilip, evde izolasyonda kalıp dışarı çıkmaması gereken bazı vatandaşların haklarında yasal işlemler yaptık. Çünkü dışarı çıkıp başka insanların sağlığını tehdit ettiler. Tüm İlçelerimizde ‘Salgın Denetim Merkezleri’ oluşturduk. Bu süreçte vatandaşlarımızın, Devletimizin açıkladığı tüm önlemlere harfiyen uymalarını, hijyen, sosyal mesafe ve maske kurallarına mutlaka uymalarını istiyoruz. Bu arada vatandaşlarımıza bir önerim de şu olacaktır; mesafe kuralına uyulmayan, insanların iç içe olduğu işyerlerine gitmeyin ve oralardan hizmet satın almayın. Çünkü bu ortamlarda virüsün bulaşma riski çok daha fazladır.” diye konuştu.
Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy’un da yürütülen pandemi mücadelesine verdiği önemi memnuniyetle izlediğini belirterek kendisine teşekkür eden Vali Hasan Şıldak, “Vatandaşlarımızın da duyarlı davranmasıyla birlikte sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yürütülen pandemi mücadelesini mutlaka kazanacağız” dedi.
Kaymakam A. Atakan Atasoy’dan brifng alan Vali Şıldak Kurum Yöneticileriyle de değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantının ardından İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğünü  ziyaret eden Şıldak yürütülen çalışmalar konusunda bilgi aldı. Personele hitap ederek güvenlik ve sağlık hizmetlerinin önemini vurgulayan Vali Şıldak pandemi çalışmalarındaki gayretlerinden dolayı bütün personele teşekkür etti.
Daha sonra İlçe Merkezi ve Narlı Mahallesinde esnaf ziyareti gerçekleştiren Şıldak, pandemi tedbirlerine dikkat çekti ve hayırlı kazançlar diledi, vatandaşlarla da sohbet etti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.