BALIKESİR'İN DURSUNBEY İLÇESİNDE 2 ŞEHİT ADINA ORMAN OLUŞTURULDU.. | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR’İN DURSUNBEY İLÇESİNDE 2 ŞEHİT ADINA ORMAN OLUŞTURULDU..

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde, şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Aydın Eryılmaz ve şehit Uzman Çavuş Faruk Gezen adına iki orman oluşturuldu.

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde, şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Aydın Eryılmaz ve şehit Uzman Çavuş Faruk Gezen adına iki orman oluşturuldu.

Balıkesir Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı,yakın zamanda 2 şehit veren ilçede orman oluşturulmasının kararlaştırıldığını belirterek, Dursunbey ve Alaçam Ormanişletme müdürlüklerince bu yönde çalışma yapıldığını belirtti.

Van’ın Çaldıran ilçesi Tendürek Dağı eteklerinde 3 Eylül’de şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Aydın Eryılmaz ve Şırnak‘ın Cizre ilçesinde Aralık 2015’te şehit düşen Uzman Çavuş Faruk Gezen’in yaşadığı mahallelerin yakınında, onların adına 2 şehit ormanı oluşturulduğuna işaret eden Kırcı, “Bu kardeşlerimize olan görevimizin isimlerini ebediyete kadar taşımak olduğuna inanıyorum.” dedi.

Kırcı, Şabanlar Mahallesi’nde 2 hektar alanda oluşturulan şehit ormanına yaklaşık2 bin çam ve 167 ceviz, Durabeyler Mahallesi’nde 3 hektarlık bölgedeki şehit ormanına da 6 bin çam fidanı dikildiğini kaydetti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.