BALIKESİR'E SAÇILAN BENGİ TOHUMLARI MEYVE VERİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR’E SAÇILAN BENGİ TOHUMLARI MEYVE VERİYOR

Paylaş
 
BENGİ Projesi’nden bir kitaba uzanan bir başarı öyküsü.
Susurluk Anadolu Lisesi öğrencilerinin yazdığı öyküler ve şiirler, BENGİ Projesi kapsamında kitap haline getirildi.

Hayallerinin yanı sıra başlarından geçen olay ve olguları deneme olarak kitaplarında toplayan Susurluk Anadolu Lisesi öğrencileri, mutluluklarını ve yazdıklarından oluşan kitaplarını Vali Ersin Yazıcı ile paylaştılar.

BENGİ’DEN DAMLALAR
Susurluk Anadolu Lisesinde düzenlenen Vali Ersin Yazıcı, Susurluk Kaymakam V. Faruk Bekarlar ve Susurluk Belediye Başkanı Hüzeyin Hızlıoğlu’nun da katıldığı programda duygularını ifade ederek BENGİ’nin çok kapsamlı bir eğitim projesi olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, ” Biz de BENGİ Projesi kapsamında öğrencilerimizin okuma yeteneklerini okuma saatleri uygulamasında geliştirirken, yazmayı da teşvik ettik. Öğrencilerimiz öğretmenleri öncülüğünde öyküler yazarak bu çalışmayı ortaya çıkardılar. Eğitim camiası olarak, BENGİ Projesini başlatarak Balıkesir eğitim ordusuna yeni ufuklar çizerek, bu çalışmanın ortaya çıkmasına vesile olmasından dolayı Sayın Valimiz Ersin Yazıcı Beyefendiye şükranlarımızı sunarız.” dedi.

BÜYÜK BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ
Vali Yazıcı, kitapları ve yazma süreci hakkında genç yazarlardan bilgi alırken, bu yaşta kitap yazmanın büyük bir başarı olduğunu ve diğer öğrencilere de örnek olması gerektiğini söyledi.

YILLAR GEÇİNCE DAHA İYİ ANLAYACAKSINIZ
Öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan Vali Yazıcı, ” Çok güzel bir çalışma olmuş. Hepsini tebrik ediyorum. Liseli genç yazarlarımız, hem okumayı hem yazmayı teşvik ediyor. Onları geleceğin yazarları olarak görüyorum. Beni çok heyecanlandırdı. Öğrencilerimizin okumaya istekleri, hayallerinin gücü ve çeşitliliği beni duygulandırdı. Yapmış olduğunuz çalışmanın burada güzel sonucunu görmek beni çok mutlu etti. Bol bol okuyarak ve yazarak bu yeteneğinizi daha da geliştireceksiniz. Sizleri tebrik ediyorum. Doğru noktalara yatırım yaptığımızı, destek verilirse öğrencilerin neler yapabildiğini burada görüyoruz. Hepinizle gurur duyuyorum. Ne kadar büyük bir iş başardığınızı aradan yıllar geçince daha iyi anlayacaksınız. Duygularımızı kâğıda dökebilmek için gerekli bütün donanımları çok kitap okuyarak kazanabileceğimizi görmekteyiz. BENGİ Projesi, çocuklarımızın hayal gücü, yaratıcılık, yetenek ve potansiyellerinin ortaya çıkması için çocuklarımıza sunulmuş bir fırsattır. Öğrencilerimizin okuma ve yazma alışkanlığı kazanmasına yönelik bu projeye emek verenleri tebrik ediyorum. Yapılan çalışmalardan dolayı tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

HER ZAMAN BİR ADIM ÖNDEDİR
Kitap okumanın önemine vurgu yapan Vali Yazıcı, “Her çalışma bir gayret ve çaba istiyor. Yazı yazmak çok önemli bir iştir. Bilgi ve birikim sahibi olmak gerekli. Bu birikim ancak ve ancak kitap okumayla kazanılacak bir birikimdir. Kitap okumayan veya çok az okuyan birinin yazabileceği çok az şey olur. Kitap okuyan insanlar, okumayanlara göre her zaman bir adım öndedir. Duygularımızı kâğıda dökebilmek için gerekli bütün donanımları çok kitap okuyarak kazanabileceğimizi görmekteyiz. “dedi.
Vali Yazıcı, “Susurluk Genç Kalemleri ve Şeker Şairler” adlı kitabı yazan genç yazarlara “yazmaya devam etmelerini” söyledi.

ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Yazdıkları kitaplar için öğrencilerin ödüllendirilmesi noktasında destek veren Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin Hızlıoğlu, Susurluk Ticaret Odası Başkanı İlker Kurt, Susurluk Ticaret Borsası Başkanı Sefer Göçer, Susurluk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aydın Sait, Susurluk Ziraat Odası Başkanı Özkan Gürkök ve Susurluk Süt Üreticileri Birliği Başkanı Recep Filiz2e Vali Yazıcı tarafından plaket verildi.
Susurluk Kaymakam Vekili Faruk Bekarlar da konuk yazarlar Sumru Yılmaz, Aydemir Çimen, Selahattin Süzer, Ahmet Dinç, Mesut Tim, Ümran Öztürk, Pakize Akçakır ve Nuran Benli’ye plaket takdim etti.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.