BALIKESİR'E FİLLİ BOYA'DAN BÜYÜK YATIRIM | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BALIKESİR’E FİLLİ BOYA’DAN BÜYÜK YATIRIM

Paylaş
 

Filli Boya Capatect Isı Yalıtım Sistemleri, Gebze ve Kayseri üretim tesislerinden sonra bu kez sanayi yatırımlarının cazibe merkezi Balıkesir’de, 120 milyon TL yatırımla, üçüncü yalıtım fabrikasını ülkemize kazandırmaya hazırlanıyor.
2003 yılında ısı yalıtımı alanındaki faaliyetlerine başlayan ve Türkiye’nin geleceği adına bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğü “yalıtım” alanındaki çalışmalarıyla sektörde liderlik görevini üstlenen Filli Boya, Balıkesir’de 70.000 m2’lik bir alanda üçüncü yalıtım fabrikasını kurmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Filli Boya’nın üçüncü yalıtım fabrikasının arsa tahsis imza töreni; Betek Boya Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler’in katılımıyla Balıkesir’de gerçekleştirildi.
Arsa tahsis imza töreninde bir konuşma yapan Betek Boya Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu, Balıkesir’de yapacakları yatırım ile, sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da mantolama sektörüne örnek alınacak bir Tesis hayata geçireceklerini ifade etti.
Türkiye çapında 1200 çalışanıyla faaliyet gösterdiklerine değinen Küçükoğlu, Balıkesir yatırımı ile birlikte şehre, yan kollarıyla beraber 200 kişilik bir istihdam sağlanacağına dikkat çekti. Tayfun Küçükoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Yapılan yatırımlarla beraber ülkemizin sanayileşmesinde ve çağdaşlaşmasında Balıkesir çok kilit bir rol oynayacak. Balıkesir’e yapacağımız yatırım, mantolama alanında bizi dünya ölçeğinde örnek bir şirket olma konumuna ulaştıracak. Sektörümüz için çok önemli bir yatırım. Yaklaşık 120 milyon TL’lik bir yatırımdan söz ediyoruz. Balıkesir önümüzdeki dönemde gelişen ulaşım hatları ve lojistik üstünlüğüyle, vizyoner projeleriyle ülkemiz ekonomisinde ve gelişmesinde önemli bir rol oynayacak.”
Mantolama konusunda Filli Boya’nın bugüne kadar yürüttüğü çalışmalarla, ülkemizin cari açığının azaltılmasında, tüketicilerin enerjiyle ilgili yaptığı harcamaların düşürülmesinde önemli katkıları olduğuna da değenin Küçükoğlu, “Ülkemizde 75 milyar dolar enerji ithalatı var. Bu enerji ithalatının azalması lazım. En büyük enerji tasarrufu konutlarda olabiliyor. Konutlarda enerji tüketiminin yarı yarıya azalması mantolamayla söz konusu olacak. Bugüne kadar yaptığımız 125 milyon kare yalıtımla hane halkı 5 milyar lira tasarruf etti. 4,9 milyon vatandaşımız mantolamadan yararlandı. Çevreye muazzam bir etkimiz var. Bugüne kadar yaptığımız mantolamayla 8,9 milyon ton karbondioksitin atmosfere daha az salındı. Bu, Bolu ormanlarının 6,5 katı büyüklükteki bir ormanı atmosferi temizleme vazifesini gördük demektir. Yaptığımız işle 2003 yılından bu yana tam 4.3 milyar liralık daha az doğalgazın ithal edilmesine vesile olduk. Tüm bu yönleriyle bir sosyal sorumluluk motivasyonuyla çalışıyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.