BALIKESİR'DE YENİ ANAYASA TEPKİSİ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BALIKESİR’DE YENİ ANAYASA TEPKİSİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir’de, CHP’li bir grup kadın, anayasa değişikliği referandumu için partinin ülke genelinde başlattığı ‘ayağa kalkıyoruz’ eylemine destek verdi.

Anayasa değişikliğini rejim değişikliği olarak değerlendiren CHP’nin “16’sında saat 16.00’da, 17’sinde saat 17.00’de, 18’inde saat 18.00’de tüm Türkiye’de aynı anda; evde, işte, okulda, sokakta, her neredeysek diktaya karşı bir dakika ayağa kalkıyoruz” sloganıyla başlattığı eylem, Balıkesir’de de gerçekleştirildi. CHP İl Kadın Kolları’na üye yaklaşık 15 kadın, Alihikmetpaşa Meydanı’nda saat 16.00’da, 2 dakika boyunca ayakta durdu.

Duran adam eylemini de anımsatan etkinlik sonrası konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Sabriye Yiğit, “Biz sivil toplum örgütleriyle birlikte diktatörlük yasasına karşı ayağa kalkıyoruz. Atamıza ve cumhuriyete sahip çıkıyoruz. Nasıl 10 Kasım’da 9’u 5 geçe yaşam duruyorsa, bizde bunu yaptık. Önümüzdeki 2 gün daha bu eylem sürecek. Biz CHP’li kadınlar olarak, sonuna kadar Atatürk ve cumhuriyet değerlerine sahip çıkacağız” dedi.

Bunun doğaçlama gelişen bir eylem olduğu için katılımın fazla olmadığını belirten Yiğit, eylemi önümüzdeki 2 gün değişik yerlerde sürdüreceklerini söyledi.

Balıkesir Emniyeti’nde görevli sivil polislerin izlediği eylem, topluluğun dağılmasıyla sona erdi.

KAYNAK: İLK HABER

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.