BALIKESİR'DE 'TREN' YENİDEN | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR’DE ‘TREN’ YENİDEN

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Kütahya-Balıkesir arasında yaklaşık üç yıldır yapımı süren demiryolu genişletme ve elektrifikasyon ve sinyalizasyon sistemleri çalışmaları sona erdi. Kütahya-Dursunbey ve Dursunbey Balıkesir tren seferleri 1 Eylül’den itibaren yeniden başlayor.

Devlet Demir Yolları’nın Ankara – İzmir arasındaki tren seferleri, Kütahya ve Balıkesir arasında süren çalışmalar sebebi ile yaklaşık üç yıldan bu yana yapılamıyordu. Bu süre zarfında yolda genişletme ve elektrifikasyon ve sinyalizasyon sistemleri çalışması sona erdi. Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, İzmir-Manisa-Balıkesir-Kütahya-Eskişehir-Ankara hattının ortasında yer alan 110 kilometrelik Dursunbey-Tavşanlı demiryolunun elektrifikasyon ve sinyalizasyon sistemleri tamamlandı.

Dursunbey İstasyon Şefliği’nden alınan bilgiye göre, bu güzergahta başlayacak Raybüs projesi öncesi test sürüşleri devam ederken, eski posta treninin yeniden seferlere başlayacağı belirtildi. Posta treninin 1 Eylül tarihinden itibaren başlayacağını belirten yetkililer, Kütahya yönüne gidecek trenin sabah saat 08.00’da hareket edeceğini söyledi. Balıkesir yönüne gidecek olan tren ise akşam saat 20.00’da Dursunbey istasyonundan hareket edecek.

Kaynak: İlk Haber

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.