foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BALIKESİR’DE TERMAL SAĞLIK SEMPOZYUM’U PROTOKOLÜ İMZALANDI

BALIKESİR SEMPOZYUM
Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi, Karesi Belediyesi, Balıkesir Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü arasında “Balıkesir’de Termal Sağlık Sempozyumu” protokolü imzalandı. Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen protokol törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, BAUN Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Servet Kocaöz, İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, Halk Sağlığı Müdürü Refik Budak katıldı.

14 Eylül’de yapılması düşünülen sempozyum ile sağlık, enerji ve tabii kaynaklar, kalkınma ajansları, kültür müdürlükleri, turizm, yerel belediyeler ve oteller gibi sektör temsilcileri ile uluslararası uzmanlar Balıkesir’de bir araya gelecek. İmza töreninde konuşan Başkan Uğur, Balıkesir’in hemen hemen her ilçesinde termal kaynakların bulunduğunu söyledi. Balıkesir’deki termal tesisleri öne çıkarmak istediklerini ifade eden Başkan Uğur, “Balıkesir’deki termal tesislerimizi daha kaliteli ve kapasiteli hale getirmemiz gerekiyor. Kalite olmayınca, kapasite olmayınca turist gelmiyor. Bizim düşündüğümüz yaşlılar bakım evi var. Yurtdışında insanlar aylık 3-5 bin Avro veriyor termal sağlık turizmine. Sındırgı’da böyle bir yer yapma planımız var” diye konuştu.

Başkan Uğur’un konuşması ardından protokol imzalandı.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.