Balıkesir’de ‘Merkez Ülke Türkiye’ konuşulacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dış İşleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Yavuz Selim Kıran ile AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey “Merkez Ülke Türkiye” konulu söyleşide, 28 Eylül Çarşamba günü Avlu Kongre Merkezi’nde gençlerle buluşuyor. Programda; kamu diplomasisi ve Türk dış politikası detaylı olarak ele alınacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ortaklaşa düzenleyeceği “Merkez Ülke Türkiye” konulu söyleşide; Dış İşleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Yavuz Selim Kıran ile AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, gençlerle buluşacak. Kamu diplomasisi ve Türk dış politikasının detaylı olarak ele alınacağı program, 28 Eylül Çarşamba günü saat 19.00’da Avlu Kongre Merkezi Ertuğrul Salonu’nda gerçekleşecek.

TÜRKİYE’NİN DİPLOMASİDEKİ ROLÜ KONUŞULACAK

Dış İşleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Yavuz Selim Kıran ile Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dış İlişkiler Komisyonu, Dijital Mecralar Komisyonu ve Akdeniz PA Üyesi Dr. Mustafa Canbey, gençlere Türkiye’nin diplomasideki mevcut durumunu aktaracak. Yıllardır; güneyinde, kuzeyinde ve doğusunda yaşanan çatışmalardan, batısında süren gerilimlerden zarar görmeden yoluna devam eden Türkiye’nin, özellikle Rusya-Ukrayna Savaşı’nın patlak verdiği günden bu yana sergilediği denge politikası ve arabuluculuk rolüyle dış politikadaki gücünün her geçen gün artması ve diplomaside merkez ülke konumuna gelme yolculuğu konuşulacak.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Avşa Adası Nereye Bağlıdır? Adaya Ulaşım, Nerede Kalınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 Balıkesir’de ‘Merkez Ülke Türkiye’ konuşulacak

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x