BALIKESİR'DE KIŞ HAZIRLIĞI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR’DE KIŞ HAZIRLIĞI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Kış mevsimi nedeniyle il genelinde alınacak tedbirler, mevsim boyunca yürütülecek çalışmaları ve kurumlar arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla Vali Ersin Yazıcı’nın başkanlığında Kış Tedbirleri Toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik Kocaseyit Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay ile ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

İNSAN HAYATI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ
Vali Ersin Yazıcı, toplantının vatandaşların kış aylarını daha sağlıklı ve huzurlu şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla yapıldığını söyledi.
Kış şartlarının önceden alınacak tedbirlerle bertaraf edilmeye çalışılacağını belirten Vali Yazıcı, “Bu anlamda da kurumlar olarak hepimize görevler düşüyor. Daha önceki yıllarda da almış olduğumuz tedbirler de bu çerçevede bize yol göstertici olacak. Bu konuda yaşadığımız problemleri de burada dile getirerek bu yıl aynı sıkıntıları yaşamamak için neler yapabileceğimizi birlikte tartışacağız. Vatandaşlarımızın karayollarında can ve mal kaybını korumak adına hepimize görev düşüyor. Kış mevsiminin olumsuz yöndeki etkilerinin azaltılması ve aksamaya meydan vermemek için tam koordinasyon sağlamalıyız. Bu dönemde alınacak tedbirlerle alakalı ilgili kurum ve kuruluşlarımızla yapılan hazırlıkları yeniden gözden geçirmek ve koordinasyonu gerektiren hususlar hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldik. Yoğun kış döneminde bizim için en önemli unsurlardan birini oluşturan trafik güvenliğinin sağlanmasına büyük önem vermeliyiz.” dedi.

112’YE ASILSIZ İHBARLARDA BULUNMAYALIM
İlgili kurum ve kuruluşlardan koordineli halde olmalarını ve kış şartlarında yapılacak çalışmalarda kullanılacak araçların bakımlarını yaptırmalarını isteyen Vali Yazıcı, vatandaşlardan ise 112’ye asılsız ihbarda bulunmamaları gerektiğini vurguladı.

GENEL VE TEKNİK BİLGİLER SUNUMU
Vali Ersin Yazıcı’nın konuşmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürü Ziver Kaya tarafından genel ve teknik bilgiler verildi.
Gerçekleşen toplantıda trafik güvenliğinin sağlanmasından, kolluk kuvvetlerinin emniyet tedbirleri almasına, sağlık ve eğitim hizmetlerinin aksatılmamasından ana arterlerin açık kalmasına kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulunuldu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.