BALIKESİR'DE "HUZUR TÜRKİYE-9" UYGULAMASI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR’DE “HUZUR TÜRKİYE-9” UYGULAMASI

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Türkiye genelinde gerçekleştirilen “Huzur Türkiye-9” uygulaması kapsamında, Balıkesir’de de 19.30-24.00 saatleri arasında 20 ilçede asayiş denetimi yapıldı. Güvenlik birimleri 81 ilde koordineli olarak “sabit yol uygulaması” ve “umuma açık yer uygulaması” şeklinde 2 aşamalı denetim gerçekleştirdi.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Alay Komutanlığına bağlı Asayiş, Terör, Narkotik, Kaçakçılık Organize, Mali Şube, Özel Harekât polislerinin katıldığı operasyon, tüm ilçelerde gerçekleştirildi.

UYGULAMAYA POLİS VE JANDARMA EKİPLERİ KATILDI
Toplam 20 ilçede, farklı noktalarda polis ve jandarma ekipleri şüpheli görülen araçları ve yayaları durdurdu. Balıkesir Merkez ve İlçelerinde asayiş denetimi yapan ekipler, şüpheli araçları durdurarak araçların içini kontrol etti, sürücü ve yolcuları GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrolünden geçirdi. 44 sabit uygulama noktalarında, ekipler şüpheli görülen kişileri durdurarak üst araması yaptı. Uygulama kapsamında durdurulan bazı araçlara, eksik evrak nedeniyle ceza kesildi ve çekiciyle otoparka götürüldü.
Umuma açık yer uygulaması kapsamında da denetlemeler yapıldı. Yapılan aralamalarda haklarında yakalama kararı bulunan kişiler de yakalandı.

SABİT YOL VE UMUMA AÇIK YER UYGULAMASI
309 ekip’in destek verdiği denetlemelere 1671 personel katıldı.
Denetimlerde özel eğitimli narkotik ve patlayıcıya duyarlı 3 dedektör köpek katılırken, yapılan yol ve umuma açık yer denetimlerinde 20 bin 130 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusu yapıldı, 4226 araç kontrol edildi, 147 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı ve 64 araç ise trafikten men edildi. Uygulama kapsamında haklarında arama kararı bulunan 29 kişi yakalandı, adli-idari işlem yapılan şahıs sayısı 41 olurken, 14 şahıs ise gözaltına alındı. Denetim sonucunda araçlara uygulanan ceza miktarı 48.178 TL. Denetimlerde yapılan aramalarda, 3 adet tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 5 adet av tüfeği, 7 adet mermi, 4 adet kesici delici alet,13,3 gr esrar maddesi, 0,5 gr bonzai, 0,5 kenevir kökü tohumu ele geçirildi. Denetlenen 884 iş yerinin 20’sinin sahibine 1518 TL. ceza kesildi. Denetimler sonucunda 2 işyeri ise kapatıldı.

DENETİM VE UYGULAMALARA DEVAM EDİLECEK
Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için başlatılan denetim ve uygulamalarımıza bundan sonraki süreçte de devam edilecektir. Halkımızın da güvenlik güçlerine gerekli desteği vererek gördükleri aksaklıkları bizlere bildirmek suretiyle el ele bu sorunların aşılmasına yardımcı olacaklarına gönülden inanıyoruz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.