BALIKESİR'DE "HUZUR TÜRKİYE-5" UYGULAMASI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR’DE “HUZUR TÜRKİYE-5” UYGULAMASI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Türkiye genelinde gerçekleştirilen “Huzur Türkiye-5” uygulaması kapsamında, Balıkesir’de de 20 ilçede asayiş denetimi yapıldı. Güvenlik birimleri 81 ilde koordineli olarak “sabit yol uygulaması” ve “umuma açık yer uygulaması” şeklinde 2 aşamalı denetim gerçekleştirdi.
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Alay Komutanlığına bağlı Asayiş, Terör, Narkotik, Kaçakçılık Organize, Mali Şube, Özel Harekât polislerinin katıldığı operasyon, tüm ilçelerde gerçekleştirildi.

UYGULAMAYA POLİS VE JANDARMA EKİPLERİ KATILDI
Toplam 20 ilçede, farklı noktalarda polis ve jandarma ekipleri şüpheli görülen araçları ve yayaları durdurdu. Balıkesir Merkez ve İlçelerinde asayiş denetimi yapan ekipler, şüpheli araçları durdurarak araçların içini kontrol etti, sürücü ve yolcuları GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrolünden geçirdi. 137 sabit uygulama noktalarında, ekipler şüpheli görülen kişileri durdurarak üst araması yaptı. Uygulama kapsamında durdurulan bazı araçlara, eksik evrak nedeniyle ceza kesildi ve çekiciyle otoparka götürüldü.
Umuma açık yer uygulaması kapsamında da denetlemeler yapıldı. Yapılan aralamalarda haklarında yakalama kararı bulunan kişiler de yakalandı.

SABİT YOL VE UMUMA AÇIK YER UYGULAMASI
Yol uygulamasında 364 ekip’in destek verdiği denetlemelere 1872 personel katıldı.
Denetimlerde özel eğitimli narkotik ve patlayıcıya duyarlı 9 dedektör köpek katılırken, yapılan yol ve umuma açık yer denetimlerinde 18 bin 191 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusunun yapıldığı, 3208 aracın kontrol edildiği, 243 aracın sürücülerine cezai işlem uygulandığı ve 98 aracın ise trafikten men edildiği belirtildi. Uygulama kapsamında haklarında arama kararı bulunan 43 kişi yakalandı, adli-idari işlem yapılan şahıs sayısı 22 olurken, 26 şahıs ise gözaltına alındı. Denetim sonucunda araçlara uygulanan ceza miktarı 76.476 TL. Denetimlerde yapılan aramalarda, 1 tabanca ile 3 mermi ele geçirildi. Denetlenen 858 iş yerinin 10’unun sahibine 218 TL. ceza kesildi. Denetimler sonucunda 3 işyeri ise kapatıldı.

DENETİM VE UYGULAMALARA DEVAM EDİLECEK
Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için başlatılan denetim ve uygulamalarımıza bundan sonraki süreçte de devam edilecektir. Halkımızın da güvenlik güçlerine gerekli desteği vererek gördükleri aksaklıkları bizlere bildirmek suretiyle el ele bu sorunların aşılmasına yardımcı olacaklarına gönülden inanıyoruz.Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.