foto-deniz1

Balıkesir’de Hızır Lokma Etkinliği

resim (1)
Paylaş
 

Balıkesir Hacı Bektaşi Veli Kültür ve Tanıtma Derneği tarafından ilk kez düzenlenen “Hızır Lokması” etkinliğine ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Valilik yanında Balıkesir Hacı Bektaşi Veli Kültür ve Tanıtma Derneği tarafından ilk kez gerçekleştirilen “Hızır Lokması” etkinliğine Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Belediye Başkan yardımcıları Yasin Sagay ve Fikrettin Kocaman, Balıkesir Cemevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mesut Gökaslan ile çok sayıda vatandaş katıldı. Balıkesir Hacı Bektaşi Veli Kültür ve Tanıtma Derneği Başkanı Akay Şahin yaptığı açıklamada ” Hızır hayrı, Türkiye’de Alevi kültürü içinde yapılmaktadır. Bizde Balıkesir Alevi Bektaşi Tanıtma Derneği olarak bu  hayrını yapma kararı aldık. Hızır her konuda her şeyi bilen birisidir.Hızır ve İlyas sağdır yaşamaktadır.Hızır karada, İlyas denizde yardıma muhtaç olanlara zor durumda kalmış olanlara yardım ederler. İmdat isteyenlerin imdadına yetişirler. Hızır ve İlyas yılda bir kez 6 Mayıs Hıdrelez gününün gecesi bir gül ağacının dibinde buluşurlar.Ben bizi bırakmayan her herkese teşekkür ederim”dedi. Etkinliğe katılan vatandaşlara bulgur pilavı, helva ve ayran ikram edildi.Otağ Fırıncıoğulları

Bir önceki yazımız olan Havutça: cezaevleri yüzde 101 kapasiteyle hizmet veriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.