BALIKESİR'DE HAYVANCILIK YAPACAKLARA GERİ ÖDEMESİ HİBE DESTEĞİ! | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BALIKESİR’DE HAYVANCILIK YAPACAKLARA GERİ ÖDEMESİ HİBE DESTEĞİ!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Küçükbaş hayvancılık konusunda yatırım yapmak isteyenler, 2017 yılında hibe yani geri ödemesi olmayan devlet desteği alabilecek.

Desteklenen illere %50 hibe desteği!
TKDK’ nin desteklediği 42 ilde başvurusu onaylanan çiftçiler hayvancılık yapmak için bu desteği kullanabilecek. Özellikle, yeni hayvan alımlarında veya mevcut var olan hayvanlarıyla et & süt tesisi kurmak isteyen yatırımcılara %50 oranında geri ödemesiz destek sağlanacak.

Hangi illeri kapsıyor?
Söz konusu hibelerden yararlanmanın en önemli şartı ise desteklenen iller içerisinde yatırım yapmak. IPARD  programı kapsamında devlet, hibe ve teşvik imkânlarını sunmak için bir harita hazırlanmıştır. Hazırlanan haritada 42 il ve bu illere bağlı ilçelerin / köylerin sınırları çizilmiştir. Bu sınırlar dâhilinde yatırımını yapan ve projesini hazırlayan vatandaşlar desteklenecektir.

Türkiye’de hayvancılık yapmak isteyenlere destek sağlanan 42 il:
Diyarbakır, Balıkesir, Çorum, Amasya, Afyon, Erzurum, Isparta, Kahramanmaraş, Hatay, Konya, Kars, Malatya, Samsun, Ordu, Şanlıurfa, Tokat, Sivas, Trabzon, Yozgat, Van, Aksaray, Ağrı, Ankara, Aydın, Burdur, Ardahan, Çanakkale, Çankırı, Bursa, Elazığ, Erzincan, Denizli, Karaman, Kastamonu, Giresun, Manisa, Kütahya, Mardin, Muş, Nevşehir, Mersin, Uşak, Doğu Anadolu’daki, Ege Bölgesi’ndeki iller ve bu illere bağlı ilçe ve köylerde yaşayanlar hayvancılık desteklerinden yararlanabilecektir.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.