BALIKESİR'DE EŞ ZAMANLI FETÖ OPERASYONLARINDA ÇOK SAYIDA GÖZALTI VAR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR’DE EŞ ZAMANLI FETÖ OPERASYONLARINDA ÇOK SAYIDA GÖZALTI VAR

Paylaş
 

14 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda FETÖ/PDY terör örgütünün ‘abla’ları ve Bylock kullanıcısı olduğu iddia edilen 26 şüpheli yakalandı.

Aydın merkezli 14 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda FETÖ/PDYterör örgütünün ‘abla’ları ve Bylockkullanıcısı olduğu iddia edilen 26 şüpheli yakalandı.

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütü soruşturması kapsamında Aydın merkezli İstanbul, Ankara, İzmir, Düzce, Kars, Balıkesir, Manisa, Samsun, Muğla, Denizli, Kocaeli, Bursa, Antalya ve Mardinillerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi. OperasyondaFETÖ/PDY terör örgütüne üye oldukları iddia edilen, sözde öğretmen ablalar ileBylock iletişim sistemini kullanan 26 şüpheli gözaltına alındı. 14 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda yakalanan 26 şüpheli, sorgulanmak üzere Aydın Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Aynı soruşturma kapsamında 8 şüpheli hakkında daha arama ve yakalama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

24 DERSHANE ÖĞRETMENİ YAKALANDI..!

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü’nün Balıkesir merkez ve 8 ilde düzenlediği FETÖ/PDY operasyonunda kapatılan FETÖ okulları ve dershanelerinde öğretmenlik yapan ve ‘ByLock’ yazışma programını kullanan 24 öğretmen gözaltına aldı. 

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Balıkesir, İzmir, Çanakkale, İstanbul, Kastamonu, Bursa, Antalya, Manisa ve Aydın’da gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonda kapatılan FETÖ okulları ve dershanelerinde görev yapan ve ‘ByLock’ yazışma programını kullanan 24 öğretmen yakalandı.Balıkesir Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen şüphelilerin sorgusu devam ediyor. Bu arada operasyon kapsamında 9 kişi de aranıyor.

Bir önceki yazımız olan BALIKESİR’DE 1.5 AY ÖNCE KAYBOLAN GENÇ KIZ BULUNAMADI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.