BALIKESİR'DE DEV FETÖ OPERASYONU | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BALIKESİR’DE DEV FETÖ OPERASYONU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Türkiye  genelinde gerçekleştirilen ” Huzur Türkiye-2″operasyonu kapsamında, Balıkesir’de de 20 ilçede polis tarafından asayiş denetimi yapıldı. Bandırmada da geniş çaplı olarak yapılan uygulamalarda eğlence mekanları kahveler cafeler olmak üzere bir çok mekanda kontrol yapılırken çok sayıda araç sürücüsüne de GBT uygulaması yapıldı.

115 ekip’in destek verdiği uygulamaya 1.198 polis katıldı.
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş, Terör, Narkotik, Kaçakçılık Organize, Mali Şube, Özel Harekât polislerinin katıldığı operasyon, tüm ilçelerde gerçekleştirildi.
ARANAN ŞAHISLAR YAKALANDI
Toplam 20 ilçede, farklı noktalarda polis ekipleri şüpheli görülen araçları ve yayaları durdurdu. Balıkesir Merkez ve İlçelerinde asayiş denetimi yapan polis ekipleri, şüpheli araçları durdurarak araçların içini kontrol etti, sürücü ve yolcuları GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrolünden geçirdi. 46 sabit uygulama noktalarında, ekipler şüpheli görülen kişileri durdurarak üst araması yaptı. Uygulama kapsamında durdurulan bazı araçlara, eksik evrak nedeniyle ceza kesildi ve çekiciyle otoparka götürüldü.
Eğlence mekânlarında da uygulama kapsamında denetlemeler yapıldı. Yapılan aralamalarda haklarında yakalama kararı bulunan kişiler de yakalandı.
9814 KİŞİNİN GBT SORGUSU YAPILDI
Denetimlerde özel eğitimli narkotik ve patlayıcıya duyarlı 2 dedektör köpek katılırken, yapılan denetimlerde 9 bin 814 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusunun yapıldığı, 911 aracın kontrol edildiği, 96 aracın sürücülerine cezai işlem uygulandığı ve 59 aracın ise trafikten men edildiği belirtildi. Uygulama kapsamında haklarında arama kararı bulunan 12 kişi yakalandı. Denetlenen 516 iş yerinin 17’sinin sahibine ceza kesilirken, denetim sonucunda araçlara uygulanan ceza miktarı 50.468 TL. Denetimlerde yapılan aramalarda, 2 av tüfeği, 4 adet Captagon, 1 gr Bonzai, 33 adet sikke, 1 adet mühür, 1 kurusıkı tabanca ele geçirildi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.